Мільйон на зарплати медикам і питання «очисних»: про головне із сесії Малинської міської ради

На цьому тижні депутати вперше у цьому році збиралися за сесію

Позачергове засідання відбулося під вечір, 9 січня. З поіменного голосування бачимо, що на сесію з’явилися 19 депутатів, 16 — відсутні.

Як пише мерія, на зарплату медикам обох закладів виділили майже мільйон гривень — 900 тис. грн. Таке рішення прийняли тому, що «на початок року фінансування з боку НСЗУ дещо затримується».

Додамо, що торік у листопаді прийняли Програму «Забезпечення житлом медичних  працівників закладів охорони здоров’я Малинської міської територіальної громади на 2023-2025 роки». Також тоді виконком погодив передачу квартири Малинській лікарні — на основі звернення директора. Йдеться про помешкання на вулиці Грушевського, 34. Вкінці грудня лікарня вже провела тендер на розробку проєктно-кошторисної документації (на суму 32 600 грн) капітального ремонту цього житла.

На сесії депутати також підтримали масштабну покупку «Екоресурсу». MALYN.MEDIA писало, це комунальне підприємство збирається придбати у лізинг сміттєвоз, місткістю 18 кубів. Коштує така машина близько 5 млн грн. Для першого платежу потрібні 2 млн. Тому збільшили статутний капітал КП на потрібну суму й окремо погодили сам лізинг.

Керівник підприємства Вадим Сафранчук анонсував нам у коментарі, що невдовзі контейнери встановлять у Пиріжках та у Баранівці, відтак, є потреба у новій техніці. Закупити сміттєвоз для громади планували ще до війни, проте повномасштабне вторгнення змінило пріоритети. До 24 лютого 2022-го на такий автомобіль готувалися витрати 2,7 млн грн. Зараз ціна зросла майже у двічі. Проте покупка необхідна, бо ті два МАЗи, які є у підприємства, не справлятимуться.

На сесії були 19 депутатів (фото: мерія)

Ще одне важливе питання, яке підіймали на сесії, стосується прийняття у комунальну власність «очисних» споруд Фабрики банкнотного паперу. Зокрема, затвердили рішення виконкому про створення немалої за кількістю членів комісії, яка займатиметься процесом передачі. До складу увійшло 17 осіб. Очолили її заступник міського голови Віктор Гвоздецький, директор ТОВ «Малин Енергоінвест» Сергій Карпенко та начальник управління ЖКГ Василь Приходько. І ще 14 осіб у складі.

«За результатами роботи комісії буде складено передавальний акт, який буде подано на розгляд та затвердження сесією міської ради. Потім сесія має прийняти рішення про прийняття даного об’єкту у комунальну власність», — пояснюють у міськраді.

Також у мерії повідомили, що на час обговорення цього питання з керівництвом фабрики помітили, що підприємство не включило до переліку майна, що передається, потрібний транспорт —  навантажувач та самоскид. А також — полігон для захоронення залишків після очищення, який є технологічно невід’ємним об’єктом у даному процесі.

«Тому фабрика паралельно має доопрацювати це питання та включити транспорт і полігон до загального переліку майна», — додали у міській раді.

Як писало MALYN.MEDIA торік  у жовтні цього року Кабмін передав у власність Малинської МТГ очисні споруди Фабрики банкнотного паперу. Згодом на сесії міськради готувалися винести на розгляд депутатів звернення, що громада поки фінансово не спроможна утримувати «очисні» на балансі й просити відтермінувати цей крок до кінця війни. Проте з невідомих причин передумали й цей проєкт рішення зняли з голосування.

Нагадаємо, що напружена ситуація з очисними тягнулася роками. У 2016 році міська рада приймала рішення про згоду передати об’єкт в комунальну власність. 

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини