В Ірпені відкрили оновлений історико-краєзнавчий музей. ВІДЕО

Чотири експозиції, віар-окуляри й плазмові телевізори

11 січня свої двері для ірпінців і гостей міста відкрив оновлений Ірпінський історико-краєзнавчий музей.

Про це повідомила пресслужба МКІП.

Оновлена експозиція розміщена у чотирьох залах, оснащених віар-окулярами й плазмовими телевізорами.

Перша зала розповідає про становлення Ірпеня, зокрема, про Ірпінські дачі та залізницю, що дала життя місту. 

Фото: mcip.gov.ua

Друга — присвячена найвідомішим митцям міста, які тут проживали та творили — художникам Борису Піаніду, Матвію Донцову та Володимиру Сидоруку. Також в експозиції наявні рідкісні стародруки, колекція чорнильниць різних письменників, чиє життя і творчість були пов’язані з Ірпенем.

Третя зала музею розповідає про події окупації Ірпеня російськими військами в лютому-березні 2022 року. Тут представлені докази злочинів армії росії, особисті речі окупантів, простріляні предмети побуту місцевих мешканців, понівечені ікони, гільзи, снаряди та фрагменти військової техніки.

Фото: mcip.gov.ua

Четверта виставкова зала презентує доробок відомого українського художника Матвія Донцова, друга та наставника Катерини Білокур. Зала надалі слугуватиме для проведення персональних виставок, презентацій, мистецьких заходів.

У заході взяв участь т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

«Зараз музейний простір — не просто вітрини в залах й артефакти у фондах,  це — центр освітньої, просвітницької та виховної роботи. Все це втілилося у наративах, реалізованих на базі відновленого краєзнавчого музею міста Ірпеня. Реалізованих за сучасними технологіями та відповідно до потреб громадян. Відчувається, що цей музей виховує у містян почуття гордості за Ірпінь. Оскільки кожен, хто заходить сюди, бачить, що його мале рідне місто є частиною великої України — великої країни із великою культурою, яку боронять наші воїни», — сказав Ростислав Карандєєв. 

Ірпінський міський голова Олександр Маркушин нагадав, що будівля музею зазнала значних руйнувань під час окупації Ірпеня: були вибиті вікна, стіни пошкодило скалками. 

«Реновація музею на часі: ми маємо показувати місцевим жителям і громадянам, які переселилися в Ірпінь, що тут все українське, що ми підтримуємо Україну. Зокрема, ця зала, про сучасну історію, нагадує, що ми з вами саме зараз є творцями власної історії», — зазначив він. 

Водночас мер Ірпеня зауважив, що у планах — удвічі розширити музей. 


Відео з каналу ITV
ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини