При Малинській міськраді створили комісію з передачі «очисних» у комунальну власність

У складі — майже два десятки осіб: від посадовців та депутатів до інженерів та бухгалтера

Малинська громада готується прийняти з державної у комунальну власність очисні споруди Фабрики банкнотного паперу. І вже створили немалу за кількістю членів комісію, яка займатиметься цим питанням.

Про це йдеться у рішенні виконкому, який засідав сьогодні, 5 січня.

«Утворити комісію з передачі з державної у комунальну власність Малинської міської територіальної громади комплексу очисних споруд по вул.Чорновола, 44-а, у місті Малині, Коростенського району, Житомирської області та окремого індивідуально визначеного майна та затвердити її склад, що додається», — дослівно пишуть у рішенні виконкому.До складу комісії увійшло 17 членів. Очолили її заступник міського голови Віктор Гвоздецький, директор ТОВ «Малин Енергоінвест» Сергій Карпенко та начальник управління ЖКГ Василь Приходько. І ще 14 осіб у складі. Нижче можна ознайомитися з детальним переліком.

Як писало MALYN.MEDIA торік  у жовтні цього року Кабмін передав у власність Малинської МТГ очисні споруди Фабрики банкнотного паперу. Згодом на сесії міськради готувалися винести на розгляд депутатів звернення, що громада поки фінансово не спроможна утримувати «очисні» на балансі й просити відтермінувати цей крок до кінця війни. Проте з невідомих причин передумали й цей проєкт рішення зняли з голосування.Нагадаємо, що напружена ситуація з очисними тягнулася роками. У 2016 році міська рада приймала рішення про згоду передати об’єкт в комунальну власність. У 2017 році говорили про загрозу виникнення надзвичайної ситуації у Малині.

Можлива НС була пов’язана з тим, що ТОВ «Малин Енергоінвест» та керівництво міста отримали офіційний лист-попередження від генерального директора Банкнотно-монетного двору Сергія Іванюти щодо можливого «відключення комунальних каналізаційних мереж міста Малина від мереж приймання стічних вод на очисні споруди Фабрики банкнотного паперу Банкнотно-монетного двору  Національного банку України».

Тоді НБУ заявляло, що може в односторонньому порядку припинити забір каналізаційних стоків від міста. Причиною була відсутність діючого договору на послугу між профільним підприємством та Нацбанком. Керівництво Малина своєю чергою називало такі дії шантажем, з допомогою якого місто підштовхували укласти угоду на невигідних умовах та із завищеними тарифами.

У 2018 році тодішній директор ТОВ «Малин Енергоінвест» Микола Корнійчук говорив про те, що місту загрожує запровадження погодинної подачі води через збитки підприємства, на які, зокрема, впливала й відсутність власних очисних споруд і потреба замовлення послуги у банкнотки – по завищеній вартості. Того ж року депутати міської ради зверталися до Антимонопольного комітету та до керівництва НБУ щодо коригування цін за послугу.

«За вищевказані послуги ним виставляються занадто високі та необґрунтовані ціни, відбувається тиск із погрозою припинення прийняття стоків від споживачів міста на очистку, що становить загрозу екологічного та епідеміологічного благополуччя населення», — йшлося у зверненні п’ятирічної давності.

У 2020-ому почала поширюватися інформація, що очисні можуть опинитися у приватних руках. Корнійчук підтвердив ІнфоМалин наміри Фонду держмайна продати очисні споруди. На рівні міста тоді також говорили про те,  що у випадку приватизації очисних – містянам варто готуватися до суттєвого підвищення цін.

Вкінці 2020-го вже теперішня каденція міськради приймала рішення про нову згоду прийняти у комунальну власність очисні споруди ФБП Банкнотно-монетного двору Нацбанку України.

У 2021-ому на голосування депутатів виносили вже проєкт рішення про затвердження техніко-економічного обґрунтування передачі з державної власності у комунальну власність Малинської міської територіальної громади цілісного майнового комплексу очисних споруд Фабрики банкнотного паперу Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини