За 3,9 млрд грн: власник Vodafone зголосився викупити компанію, в яку входить Іршанський ГЗК

Це був єдиний учасник на цьому аукціоні

Фонд державного майна провів приватизаційний онлайн-аукціон з продажу державного пакета акцій розміром 100% статутного капіталу АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія», в яку входить Іршанський ГЗК.

Переможна ставка – 3,9 млрд грн, йдеться у повідомленні ФДМУ.

Умови купівлі передбачають, що покупець зобов’язаний зберегти виробництво, оновити підприємство на 400 мільйонів гривень і розрахуватися з усіма боргами.

Підконтрольне NEQSOL Holding ТОВ «Цемін Україна» стало єдиним претендентом на купівлю ОГХК, перемігши на аукціоні 9 жовтня з пропозицією 3,93 млрд грн, що на 40 млн грн перевищило стартову ціну.

До запропонованої суми додаються 20% ПДВ, а також інвестиційні зобов’язання нового власника у розмірі щонайменше 400 млн грн. Тож кінцева вартість лоту сягає майже 5 млрд грн, зазначив заступник голови комітету ВР з економічного розвитку Олексій Мовчан.

Зараз компанія очікує завершення процесу приватизації та оголошення офіційних результатів.

«NEQSOL Holding зробив цей крок як потенційний стратегічний інвестор, який у разі визнання переможцем планує разом із виконанням усіх приватизаційних зобовʼязань, що охоплюють соціальні, екологічні та технічні аспекти, реалізувати плани з модернізації, розроблення нових продуктів із використанням глибокої переробки сировини та розширення на глобальних ринках», – прокоментував заявку регіональний директор холдингу Володимир Лавренчук.

NEQSOL Holding – міжнародна група компаній, що веде бізнес в 11 країнах і володіє в Україні другим за величиною мобільним оператором «ВФ Україна» (ТМ «Vodafone Україна»). Засновник і власник: громадянин Азербайджану Насіб Гасанов.

ОГХК — один зі світових лідерів з видобутку титанових і цирконієвих руд та найбільше підприємство такого типу в Європі.

Виробничі потужності ОГХК розташовані у Дніпропетровській та Житомирській областях. Компанія представлена Вільногірським та Іршанським комбінатами. Минулого року ОГХК відновила експорт продукції до Європи.

Нагадаємо, що уряд у серпні 2016 року вніс ОГХК до списку компаній, що підлягають приватизації у 2017 році. Її терміни кілька разів відкладали.

У другій половині 2021 року ФДМУ тричі проводив аукціони з продажу ОГХК за стартовою ціною 3,7 млрд грн. Однак, через недостатню кількість кваліфікованих учасників жоден з аукціонів не відбувся. Останній аукціон, запланований на 20 грудня, був скасований через відсутність достатньої конкуренції.

Минулого року компанія ОГХК заробила на 15% менше грошей, ніж роком раніше. Замість прибутку вона мала збиток у 481 мільйон гривень. Проте, на початку цього року ситуація покращилася: ОГХК заробила 30 мільйонів гривень прибутку.

Нагадаємо, у 2021 році на розгляд депутатів Малинської міської ради виносили питання про розширення масштабів ГЗК на нашу громаду. У червні 2023-го Іршанський ГЗК просив дозвіл на просік лісу у межах 40 га — тоді метою було вивчити поклади титану. А вже у жовтні Міндовкілля погодило поступову рубку дерев для прокладення комунікацій та роботи техніки.

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини