Іршанський ГЗК хоче розширитися на Малинську громаду: будуть добувати титан під Буками

На черговій сесії Малинської міської ради розглянуть відповідну заяву

Очевидно, що справа вирішена й немає сумніву, що депутати підтримають заяву видобувників, бо на ту ж сесію заявлений ще один проєкт рішення: «Про надання дозволу філії «ІГЗК» АТ «ОГХК» на розробку детального плану території земельної ділянки».

ЩО ПРОСЯТЬ КОПАЧІ ТИТАНУ

В проєкті рішення зазначається таке:

«Розглянувши заяву АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» філія «Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат», керуючись ст. 10, 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Земельним кодексом України, Законом України «Про оцінку впливу на довкілля», Конституцією України, численними усними зверненнями мешканців прилеглих сіл, міська рада вирішила:

Погодити заяву про наміри будівництва і експлуатації кар’єру з видобутку титанових руд на Букінській ділянці Межирічного родовища на землях Малинської міської територіальної громади».

Момент з «численними усними зверненнями мешканців прилеглих сіл» не деталізується. Але, якщо таке в документі є, то напевно жителі Буків і справді писали «чєлобитні»…

А може і не писали. Місцевим жителям та депутатам видніше, чи потрібні під буками місячні пейзажі.

ПРО ТИТАНОВИЙ ПИРІГ

Можна здогадатися, що такому монстру протистояти ніхто не буде. Он історія з Калюжею — нещасним затопленим кар’єром у Малині — і та пре бульдозером без упину, а що вже тут?

Чи усвідомлюють «численні усні звертальщики з мешканців прилеглих сіл», які наслідки несе таке виробництво і чи потрібні під Буками місячні пейзажі невідомо.

Але відомо, що особливої шкоди завдають кар’єри водним ресурсам. В криницях вода пропадає, а та що є може стати непридатною для споживання. І це проблема, яка лежить на поверхні. Є й неочевидні.

Чи будуть у Буках краще жити поївши «титанового пирога»? Це вирішать депутати на черговій сесії міської ради, чи виправдані «пиріжки», які створять чергову зону екологічного лиха.

ПІДЕ У ПРИВАТНІ РУКИ

Держпідприємство «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» створили у 2014 році, об’єднавши Вільногірський гірничо-металургійний та Іршанський гірничо-збагачувальний комбінати.

Цьогоріч Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат (ГЗК) планують у межах «Великої приватизації» продати на аукціоні за стартовою ціною 3,7 млрд грн.

Про це у Фейсбуці повідомляв раніше голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко.

«Одним із перших об’єктів «Великої приватизації» стане «Об’єднана гірничо-хімічна компанія», один з найважливіших активів якої знаходиться на території Іршанської територіальної громади, що на Житомирщині. Стартова ціна підприємств компанії — 3,7 млрд грн. Вона сформована за результатами комплексного аудиту та повної оцінки матеріально-технічного забезпечення підприємства. Об’єднана гірничо-хімічна компанія — один із серйозних світових гравців на ринку титанової сировини, загальним обсягом 7,3 млн тонн», — йдеться у повідомленні.

Запланований на серпень аукціон не відбувся. Так вирішив президент Володимир Зеленський. Саме його указом ці підприємства буде передано від тих, хто готував їх до продажу (Фонду державного майна), до Міністерства енергетики. Детальніше в матеріалі Економічної правди

А Фонд держмайна назвав нову дату аукціону з приватизації ОГХК — 29 жовтня.

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини