Іршанський ГЗК знову просить дозвіл на вирубку лісу: будуть вивчати поклади титану

Будуть прокладати просік на площі у понад 40 гектарів

Філія «Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат» Акціонерного Товариства «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» інформує про намір провадити плановану діяльність та оцінку її впливу на довкілля.

Повідомлення опублікували на сайті Малинської міської ради.

Лісопросік потрібен для того, щоб провести геологорозвідувальні роботи з метою вивчення титанових руд Селищанської ділянки надр на Коростенщині.

Зазначається, що Селищанський розсип титанових руд виявлений під час пошукових робіт у 70-х роках. Площа розсипу на 90% вкрита деревами. І для того, щоб дослідити об’єми, треба власне провести ці розвідувальні роботи.

Ділянка знаходиться за 10 км на північний схід від смт Іршанськ. Довжина лісопросіку планується майже 68 тис. метрів на площі у понад 40 га. Також лісопросік має бути не меншим ніж 6 метрів для вільного просування техніки.

На сайті Малинської міської ради опублікували лише коротке повідомлення. Більше інформації подали на ресурсах Чоповицької громади.

До слова, щоб розпочати свою діяльність, необхідно пройти процедуру оцінки впливу на довкілля (ОВД). Для розуміння, ОВД, яку запровадили у 2017 році, замінює колишню процедуру екологічної експертизи і є фактично основним дозвільним документом для провадження господарської діяльності.

Процедура займає від чотирьох до восьми місяців і передбачає кілька етапів. Зокрема, повідомлення у місцеві органи про плани роботи, що, власне, вже зробили, публікація звіту у реєстрі ОВД та, найголовніше, проведення громадських обговорень.

На підставі звіту та думки громади впродовж 25 днів департамент екології облдержадміністрації надає свій висновок щодо впливу на довкілля.

Читайте також — Іршанський ГЗК хоче розширитися на Малинську громаду: будуть добувати титан під Буками

Катерина Гончаренко
Катерина Гончаренко
Журналістка, оглядачка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини