Велика приватизація: на продаж виставили компанію, в яку входить Іршанський ГЗК

Стартова ціна ОГХК, яка займається видобутком руд кольорових металів, склала 3,9 мільярда гривень

Фонд державного майна України розпочав велику приватизацію.  На платформі Прозорро.Продажі розмістили перші онлайн-аукціони з продажу державних об’єктів вартістю понад 250 млн гривень.

У переліку перших лотів —  АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія», в яке входить Іршанський ГЗК — торік він отримав дозвіл на перший етап робіт на території Малинської громади.

Про старт продажу повідомили на сторінці Фонду держмайна.

Стартова вартість підприємства склала майже 3,9 млрд гривень. Аукціон відбудеться 9 жовтня.

Голова ФДМУ Віталій Коваль підкреслив привабливість об’єктів для інвесторів та наголосив на важливості великої приватизації.

ДП «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» розпочало фактичну діяльність із серпня 2014 року

За його словами, цей процес не лише залучає кошти до держбюджету, але й сприяє розвитку підприємств, створенню робочих місць та підтримці економіки України в складний час.

Розмір статутного капіталу акціонерного товариства «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» – 1 944 000 000 грн. Основний вид діяльності – добування руд інших кольорових металів.

Згідно з затвердженими умовами продажу, покупець зобов’язаний зберегти основні види діяльності підприємства, інвестувати у технічне переобладнання та модернізацію не менше 400 млн грн. А також – сплатити борги із заробітної плати та перед бюджетом і погасити прострочену кредиторську заборгованість.

Нагадаємо, у 2021 році на розгляд депутатів Малинської міської ради виносили питання про розширення масштабів ГЗК на нашу громаду. У червні 2023-го Іршанський ГЗК просив дозвіл на просік лісу у межах 40 га — тоді метою було вивчити поклади титану. А вже у жовтні Міндовкілля погодило поступову рубку дерев для прокладення комунікацій та роботи техніки.

Довідка: ДП «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» розпочало фактичну діяльність із серпня 2014 року, коли уряд України ухвалив рішення про передання йому в управління майнових комплексів Вільногірського гірничо-металургійного комбінату (ВГМК, Дніпропетровська обл.) та Іршанського гірничо-збагачувального комбінату (ІГЗК, Житомирська обл.). Раніше ці комбінати були в оренді у структури Фірташа. Потім підприємство було перетворено на ПАТ, а потім – у ПрАТ.

Уряд у серпні 2016 року вніс ОГХК до списку компаній, що підлягають приватизації у 2017 році. Її термін декілька разів відкладали, а конкурс двічі зривався.

ОГХК раніше реалізовувала продукцію більше ніж до 30 країн світу та була одним із найбільших у світі виробників титанової сировини, займаючи 4% світового ринку. Компанія видобуває титанову руду. У 2021 році Іршанський ГЗК був серед провідних підприємств Житомирської області у добувній промисловості і розробленні кар’єрів.

На початку 2023 року Фонд державного майна (ФДМ) звільнив в.о. голови правління ПрАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія” (ОГХК), до управління якого передано Вільногірський гірничо-металургійний комбінат (ВГМК, Дніпропетровська обл.) та Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат (ІГЗК, Житомирська обл.), Владислава Іткіна.

Згідно з інформацією, під керівництвом Іткіна були нібито втрати продукції на мільйони доларів та сумнівні контракти з посередниками.

Два дні тому на офіційній сторінці у фейсбуці повідомили, що АТ «ОГХК» відновило видобуток та повноцінне функціонування карʼєрів філії «ІГЗК». Планується виробництво ільменітового концентрату на рівні 12 тис. тонн щомісяця до кінця цього року.

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини