У Малинській мерії прокоментували фінансові порушення на 6 млн грн

Начальник Управління освіти також отримав штраф

Учора, 25 жовтня ми писали, що на сімох посадовців Малинської мерії склали адмінпротоколи за фінансові правопорушення на загальну суму 5,6 млн грн.

Йдеться про Управління освіти, молоді, спорту міськради, роботу яких перевіряла Держаудитслужба. Оцінювали період з липня 2019-го по березень цього року. Серед зауважень: зайві працівники, безпідставні угоди, неправомірно виплачена заробітна плата тощо.

MALYN.MEDIA звернулося за коментарем щодо ситуації до начальника Управління освіти Віталія Коробейника. І ось що він каже:

— У нас дійсно була перевірка. Аудитори перевіряли різні сфери нашої діяльності… Ми погодилися з усіма зауваженнями та вже повернули у бюджет частину коштів. Загалом там близько 100 сторінок висновків з цього аудиту.

Чому виникла така ситуація? Наприклад, проводили капітальні роботи одного із закладів освіти. Умовно, підрядник мав виконати роботи на пів мільйона гривень, але справився за 460 тис. грн. У залишку маємо 40 тисяч і вирішуємо ці кошти реалізувати, замовивши інші ремонти. Але, як нам пояснили, так робити заборонено. І ми повинні були в такому випадку повернути кошти назад у бюджет, бо це порушення.

Або ж аудитори приїхали з перевіркою до навчального закладу і виявили на території необлікований колодязь — умовно. І це також порушення, бо не визначена вартість. Ці всі моменти вносять у протокол. І так назбирується велика сума.  

Щодо зайво нарахованої зарплатні… Це пов’язано, зокрема, з тим, що в нас були ситуації, коли перші класи працювали у дитячих садочках. Зробили зауваження, що зарплатню педагогам треба було платити з окремих бюджетів, а ми платили з одного.

На підставі висновків аудиторів наші працівники отримали штрафи. І я, в тому числі. Але ми погоджуємося, бо розуміємо, що порушили законодавство.

Читайте також — На ремонт ліцею в Гранітному витратять 35 млн грн: ціни на будматеріали завищені у декілька разів

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини