На ремонт ліцею в Гранітному витратять 35 млн грн: ціни на будматеріали завищені у декілька разів

Плитку пропонують за майже втричі вищою ціною

Управління освіти, молоді, спорту та національно-патріотичного виховання виконавчого комітету Малинської міської ради 26 червня за результатами тендеру замовило фірмі «Нове століття ХХІ» ремонт школи за 35 млн грн. Видання «Наші гроші» проаналізувало закупівлю і дійшло висновку, що ціни деяких будматеріалів перевищують ринкові у декілька разів.

Очікувана вартість закупівлі становила 41 млн 559 тис. 788 грн (кошти державного бюджету). Перемогу здобуло ТОВ «Нове століття ХХІ», яке було єдиним учасником торгів.

Ремонт Гранітнянського ліцею мають завершити до кінця року. Аванс складає 30%, а решту платитимуть протягом місяця. Роботи мають завершити до кінця 2024-го.

Щодо цін, які перевищують ринкові. Передусім на утеплювачі.

«Наприклад, утеплювач Rockwool Multirock Roll товщиною 150 мм коштує 446 грн/кв. м. В інтернет-магазинах його можна знайти в півтора-два рази дешевше – по 210266 грн/кв. м. Інший утеплювач Технофас Оптима товщиною 150 мм замовили по 6 843 грн/куб. м. Зараз в інтернет-магазині «Техноніколь» такий утеплювач продається по 677 грн/кв. м. Там вказано, що упаковка має площу 1,44 кв. м і об’єм 0,216 куб. м. Таким чином, магазинна ціна складає 975 грн за упаковку, тобто 4 513 грн/куб. м, що в півтора раза дешевше від тендерної ціни.

Плитка Атем Грес 0070 30×30 коштує 829 грн/кв. м. Тоді як у магазині виробника «Atem Group» та в «Епіцентрі» вона продається по 359 грн/кв. м, що принаймні вдвічі дешевше», – пише видання.

За результатами тендеру фірма «Консалтинг-Буд» скаржилась на дискримінацію. Замовник вимагав аналогічний договір саме на капремонт закладу освіти. На думку фірми, аналогічними мали вважатись договори на нове будівництво, реконструкцію, реставрацію, капремонт.

Також фірма не розуміла, яка різниця між закладами освіти та іншими об’єктами з однаковими класами наслідків. Замовник пояснив це «необхідністю врахування вимог щодо інсоляції та рівня шуму у приміщеннях, правил протипожежної безпеки, норм щодо організації навчання».

«Нове століття ХХІ» отримало підряд без конкуренції, оскільки на відкриті торги більше ніхто не прийшов. Воно надало аналогічний договір на 3 млн грн, укладений у 2022 році з київським «Центром розвитку особистості «Унікум» на капремонт приміщення у Києві по вул. Дмитрівська, 69. Там знаходиться приватний дитячий садок і центр розвитку дитини.

Як пишуть «Наші гроші», фірма «Нове століття ХХІ» була зареєстрована в 2018 році в Дніпрі на місцевого жителя Миколу Гійовича Остапчука. Він у 2015 році йшов в Дніпропетровську облраду від «Укропу», а зараз перебуває в реєстрі корупціонерів згідно вироку 2017 року про хабар за виділення земельних ділянок учасникам АТО, в якому був зацікавлений якийсь фермер,.

У 2019 році фірму переписали спершу на Геннадія Щеглова, а потім на Сергія Журавльова з Кам’янського, який згодом став Сергієм Журавлем. Адреса фірми тоді змінилась із Дніпра на Маріуполь. Зрештою на початку 2022 року фірму знову переоформили у Дніпрі, а потім – у Чернігові. Відтоді її засновником є Федір Реутський, який володіє фірмою «Сівер-Кабель».

У 2018 році переможець отримав єдиний підряд у Запоріжжі вартістю 364 тис. грн (договір розірвали за згодою сторін без оплати), а цьогоріч – на Чернігівщині вартістю 17 тис. грн.

Катерина Гончаренко
Катерина Гончаренко
Журналістка, оглядачка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини