«Учора до Малина вирушило близько 10 тонн гуманітарки»: розмова з мером міста Біллербек

«Плануємо створити благодійну організацію, яка постійно підтримуватиме Малин»

Минулого тижня ми писали, що місто-побратим Малина — німецький Біллербек збирає чергову допомогу для нашого міста. А вчора, 21 листопада, гуманітарний вантаж вже вирушив з Німеччини в Україну.

Журналісти MALYN.MEDIA поспілкувалися з мером Біллербека Маріон Діркс, — про цей збір, підтримку Малина, стосунки з владою і про те, як німці готові помагати нашому місту у майбутньому. 

— Насамперед висловлюємо вам вдячність за увагу до нашого міста і благодійну допомогу. Ми це цінуємо! Прошу сказати, які організації долучаються до допомоги Малину з вашої сторони?

— Ви знаєте, що ми приймали дітей з Малина на літній табір у 2022 та 2023 роках. Окрім цього, жителі Біллербека та навколишніх районів організовують допомогу для українців за підтримки міської адміністрації. Активно допомагають також протестантські та католицькі парафії.

Якщо говорити конкретно про останню допомогу, яка вчора вирушила в Україну, то ми мали багато добровольців, які приєдналися на волонтерській основі. Пожертви надійшли фактично від усього населення. Також долучилася місцева пожежна охорона.

— Розкажіть, будь ласка, детальніше, з чого саме складається останній вантаж для Малина? Як формували цей список?

— Ми отримали перелік потрібних речей від Малина. Якщо я не помиляюся, то на цьому етапі була залучена організація з вашого міста. Але ми завжди узгоджуємо ці запити також з міською владою.  І фактично цього разу саме ті речі, які у нас попросили, нам і вдалося відправити вантажівкою. Зимовий одяг та взуття для дітей і дорослих; ковдри, спальні мішки, засоби гігієни, аптечки, ліки, портативні зарядні пристрої, екстрені джерела живлення, продукти з довгим терміном зберігання, кондитерські вироби. А також — посуд, ноутбуки та планшети…

— Скільки усього вдалося зібрати допомоги?

— Я не впевнена, але це близько 10 тонн, які розмістили у трьох вантажівках і одному меншому авто. Ще раз підкреслю, що до збору приєдналося усе населення. І нам  вдалося зібрати цю допомогу за дуже короткий час. По правді, я навіть була вражена такою оперативністю!

—  Коли виникла думка про партнерство між містами і чому?

—  Ви знаєте, що у травні 2022 року я особисто зустрічалася з мером Малина у Баусці. Оскільки ми тут, у Німеччині, сильно відчуваємо цю війну, для мене було важливо запитати його, як ми можемо допомогти. Біллербек – також невеличке містечко, яке не має багато можливостей. Спочатку було бажання організувати хоча б літній табір для дітей з Малина, а потім вже виникла думка про офіційне партнерство між нашими містами.

У березні 2023 року делегація з Малина прибула у Біллербек. Ми всі були глибоко вражені цим візитом. Саме тоді ми, як ви знаєте, підписали угоду про партнерство

— Які у вас загалом склалися стосунки з міською владою Малина?

— Скажу, що відчуємо спільну хвилю з Малином і можемо добре порозумітися на людському рівні.

— Цікаво було б дізнатися, які у вас ще є плани щодо співпраці з Малином?

— Хочемо закріпити та підтримувати Малин на шляху до Європи. Плануємо створити благодійну організацію, яка постійно допомагатиме місту. Також розглянемо можливість створення посади адміністративного співробітника з Малина тут, у Біллербеку, в адміністрації, щоб спільні проєкти можна було краще організовувати. 

Загалом я особисто дуже задоволена співпрацею з містом. Знаю, що зараз ми, звісно, більше допомагаємо, але в цілому впевнена, що можемо багато взяти один від одного у майбутньому. Я заздрю вашому високому рівню цифровізації України.

Дуже сподіваюся, що зможу особисто приїхати до вас наступного року!

Підготувала Олена ПЕТРЕНКО


ЗА ТЕМОЮ: Відео телеканалу WRD Lokalzeit (німецькою).

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини