Калюжне дно: про «Мовчунів» та що робити далі

Порахуйте 25 робочих днів від 16 червня. То буде кінець

«Сьогодні разом із моїм заступником Павлом Іваненком відвідали улюблене місце відпочинку малинчан «Калюжа». На жаль, зараз існує загроза її знищення.

Розумію, що ця тема болюча не лише для мене, а й для кожного жителя Малинщини. Тому ми усі маємо докласти максимальних зусиль для збереження цієї унікальної водойми.

Дав доручення заступнику Павлу Іваненку провести роботу разом з ініціативною групою по даному питанню з виїздом на місце. Про результати повідомлю додатково».

Якщо ви зраділи, що «льод тронулся», — то ні. Це допис на сторінці Малинського міського голови Олександра Ситайла від 19 березня 2021 року. Очевидно, що пан голова добре усвідомлює і загрози, і унікальність, і те, що він має «докладати максимальних зусиль».

І ось 2023 рік. Історія повторюється. А історії цій, — не багато, не мало — 15 років. І що я можу сказати — такого «морозу» ще не бачив. Не бачив, щоб чиновник такого рівня так «морозився». 20 днів «існує загроза її знищення», а міський голова ще жодним словом не визначив своєї позиції. Його не існує… Можливо, він читає Гарі Поттера й обирає собі колоритне прізвисько «Той, хто злив Калюжу»?

ЗА ТЕМОЮ: «О море, море.!» Ви бачили, що малинську «калюжу» вже злили?

Цій історії додає гіркоти ім’я Віталія Семенюка. Це зрада…

Нижче відео 2021 року, де ще живий та по доброму впертий Віталій пояснює на «Житомирській хвилі» про помилки та відверту неправду у псевдо звіті. Саме так — псевдо. І заступник, погляньте, каже, що влада буде стояти до останнього патрона.

А сьогодні 2023 рік. Віталій Семенюк став на захист України з перших днів повномасштабного вторгнення окупантів… Сьогодні він Герой навічно. А де ви, ті, що обіцяли «докласти максимальних зусиль»?

Джерело відео Житомирська хвиля

А тепер по суті. ЩО РОБИТИ

Оскаржувати «Оголошення про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля». Вимагати, щоб громадські обговорення визнали такими, що не відбулися, через грубі порушення Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».

Стаття 4. Гласність оцінки впливу на довкілля

1. У процесі оцінки впливу на довкілля забезпечується своєчасне, адекватне та ефективне інформування громадськості.

Скажіть, якщо суб’єкт господарювання розміщує «звіт» за 60 кілометрів від місця планової діяльності, це адекватно? Ні, навіть юриста не шукайте.

5. Звіт з оцінки впливу на довкілля та надана суб’єктом господарювання інша документація, необхідна для оцінки впливу на довкілля, є відкритими (з урахуванням вимог частини восьмої цієї статті) і надаються уповноваженим органом, органом місцевого самоврядування та суб’єктом господарювання для ознайомлення. Доступ до звіту з оцінки впливу на довкілля та іншої наданої суб’єктом господарювання документації щодо планованої діяльності забезпечується шляхом їх розміщення у місцях, доступних для громадськості у приміщеннях уповноваженого органу, органу місцевого самоврядування відповідної адміністративно-територіальної одиниці, яка може зазнати впливу планованої діяльності, у приміщенні суб’єкта господарювання та, додатково, може розміщуватися в інших загальнодоступних місцях, визначених суб’єктом господарювання. Громадськості надається можливість робити копії (фотокопії) та виписки із зазначеної документації, а також можливість ознайомлення з інформацією за місцем розміщення.

Скажіть, ви вже начиталися? Копій наробили?

Щодо оголошення в «Малинських новинах».

6. Державний орган, що забезпечує доступ до звіту з оцінки впливу на довкілля та іншої доступної інформації щодо планованої діяльності Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, що розташоване за адресою: 03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 35, тел. (044) 206–31–40, контактна особа Котяш Л.П….

І тут не так. За вказаним телефоном нічого не забезпечують, а посилають далі. Контактна особа «давно не працює».

9. Місце (місця) розміщення звіту з оцінки впливу на довкілля та іншої додаткової інформації (відмінне від приміщення, вказаного у пункті 6 цього оголошення), а також час, з якого громадськість може ознайомитися з ними в приміщенні Коростенської районної державної адміністрації, за адресою 11500, Житомирська область, м. Коростень, вул. Михайла Грушевського, 60/2

От спробуйте хоч телефоном дізнатися, КОЛИ можна побачити/прочитати звіт на 270 сторінок у Коростені на Грушевського. А де час? От захочете в древлянську столицю поїхати, а там перерва, обід, санітарна година.

І ще. Для відповіді на будь-який запит електронними каналами (й не тільки) у законодавстві передбачено 5 днів. Якщо ви не їдете електричкою у Коростень, а робите запит електронною поштою, то у вас можуть вкрасти 5 днів передбачених на обговорення.

А ще в тих ковідних обмеженнях варто розібратися, бо вони не діяли на час воєнного стану, а тут і зовсім скасували.

І це побіжно. Якби ДОБРА ВОЛЯ «органу місцевого самоврядування відповідної адміністративно-територіальної одиниці, яка може зазнати впливу планованої діяльності», і РЕСУРСИ, то з того оголошення вже б мало пір’я летіти…

ДУЖЕ ВАЖЛИВО

Звіт ОВД треба шукати й далі, читати, писати заперечення й зауваження… Треба спонукати владу до дій на боці громади. «Мовчуни» тут не допоможуть.

Певен, що ноги цієї проблеми виростають у Малині. Виключно. Щоб забути історію раз і назавжди, треба ініціювати припинення права користування надрами та скасування дозволу на користування надрами. Підстав є три вагони. Нема волі.

Нам пропонують втратити все, а натомість — 25 робочих місць і скількись там сотень тисяч на рік в бюджет? Неадекватний обмін.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини