«О море, море.!» Ви бачили, що малинську «калюжу» вже злили?

Вода там ще є, але на дні проглядається важка техніка

Вже очевидно, що «батьки міста» прийняли рішення, про розробку стражденного затопленого (поки) кар’єру. Не думаю, що хтось з них не побачив мого затеганого допису у фейсбуці. Та й без допису всі і все знають. Але ж погляньте, яка тиша? Тут і слів не треба…

Коротко нагадаю. ТОВ «БМ ГРАНІТ-У» на початку 20-х чисел червня оприлюднило в газеті «Малинські новини» ОГОЛОШЕННЯ про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля. Текст ТУТ (набрано з газетної публікації).

Першою увагу на «оголошення» звернула Наталія Парфіненко ТУТ.

Потрібно розуміти, що з моменту публікації громада має 25 робочих днів на пропозиції, зауваження тощо.

На сьогодні — менш як 20 днів.

ЩО НОВОГО В ЦІЙ РЕДАКЦІЇ

Малин відсутній. Якщо раніше у плановій діяльності зазначали село Городище за 6 км від м. Малин, то тепер «Планована діяльність полягає в розробці та подальшій рекультивації Малинського родовища гранітів ділянка Городищенська, яка розташована у Коростенському (Малинському) районі Житомирської області».

Бачите? Не де-небудь, а у Коростенському районі.

Друга дивина — найближча адреса розміщення «Звіту з оцінки впливу на довкілля» знаходиться за 60 кілометрів від обʼєкта, на який хочуть впливати, а саме: в приміщенні Коростенської районної державної адміністрації, за адресою 11500, Житомирська область, м. Коростень, вул. Михайла Грушевського, 60/2.

Запитання: як можна реагувати на те, що ви в очі не бачили? Хіба що голосити у фейсбуці…

ЩО РОБИТИ

Треба вимагати звіт для ознайомлення. Якщо раніше це легко можна було взяти в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля, то зараз там документи неактивні і є оголошення: «До завершення військового стану інформація відображається частково. Для отримання детальної інформації звертайтеся до УТО/УЦО.»

Але в оголошенні у «Малинських неовинах» вказано, де його взяти:

«Державний орган, що забезпечує доступ до звіту з оцінки впливу на довкілля та іншої доступної інформації щодо планованої діяльності

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, що розташоване за адресою: 03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 35, тел. (044) 206–31–40, контактна особа Котяш Л.П.»

Отже, шукайте пана Котяша за телефоном. При розмові, як маєте можливість, вмикайте запис. Попри війну й «коронавірусні вигадки», будь-який громадянин може отримати звіт.

Другий напрямок.

Звертатися до міського голови, щоб він забезпечив доступ до «звіту» не десь на місяці, а тут, на місці «планової діяльності», у якомусь із кабінетів малинської мерії, як мінімум.

Чому міський голова? Тому, що це його повноваження, передбачені Законом України «Про місцеве самоврядування». Глава 3, ст. 42, п. 4, пп. — «ніхто крім нього»

14) представляє територіальну громаду, раду та її виконавчий комітет у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, громадянами, а також у міжнародних відносинах відповідно до законодавства;

15) звертається до суду щодо визнання незаконними актів інших органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, які обмежують права та інтереси територіальної громади, а також повноваження ради та її органів…

Звісно, якщо ви вважаєте, що вас таки обмежують. Але звертайтеся письмово й з відміткою.

А ось приклад того, що у міськраді таки розуміють, що і як робити. Квітень 2023 року. Оголошення про початок громадського обговорення Звіту з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності ВП «Пенізевицький кар’єр» Філії «ЦУП» АТ «Укрзалізниця»

Там вам і посилання на елекронний звіт, і купа адрес…

Звіт з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності розміщено у приміщеннях:

  • Коростенської РДА Житомирської області, вул.М. Грушевського 60/2;
  • Малинської міської ради, м. Малин, площа Соборна 6а;
  • Виробничого підрозділу «Пенізевицький кар’єр» Філії «Центр управління промисловістю» АТ «Українська залізниця», смт. Гранітне, вул.Злагоди,8.

Читай — обчитайся… У чому різниця поміж двома об’єктами оцінювання-обговорення? Я не бачу… ПОСИЛАННЯ * СКРИН

Або от, оголошення Іршанського ГЗК також є на сайті мерії з можливістю завантажити звіт…

А по «Калюжі» — в Коростень?!! Тож, нема звіту — нема про що говорити.

ЯКЩО ВИ БАЧИЛИ ЗВІТ

У тому ж оголошенні з «Малинських новин» і на цей випадок є інструкція:

«Орган, до якого надаються зауваження чи пропозиції, та строки надання зауважень і пропозицій

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, що розташоване за адресою: 03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 35, тел. (044) 206–31–40, e-mail: OVD@mepr.gov.ua. контактна особа Котяш Л.П. Зауваження і пропозиції приймаються протягом усього строку громадського обговорення, зазначеного у абзаці другому пункту 5 цього оголошення».

Думаєте складно? Ні. Ось цитата із Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», ст. 7, п.2:

«Громадськість має право подавати будь-які зауваження чи пропозиції, які, на її думку, стосуються планованої діяльності, без необхідності їх обґрунтування. Зауваження та пропозиції можуть подаватися в письмовій формі (у тому числі в електронному вигляді) та усно під час громадських слухань із занесенням до протоколу громадських слухань».

Акцентую: будь-які без необхідності їх обґрунтування. Наприклад, житель крайньої садиби може написати, що його володіння знаходяться за 500 кроків від кар’єру при довжині кроку 70 сантиметрів, і що це небезпечно для його майна та здоров’я і жодна душа не може сказати, що так не пишуть.

Таке от… «Калюжу» спасе не бунт, і не якась там битва з тітушками, а максимальний розголос (не тільки у фейсбуці), максимально задокументовані зауваження й головне — залучення ОМС — міського голови з усією гвардією чиновників і депутатів. На своєму боці, звісно. Орган Місцевого Самоврядування має винаймати правильних юристів та захищати інтереси громади, а не група партизан-ентузіастів. Це дивно, коли якась ТОВка, хай і не бідна, садить на сраку все місто — не порівнювані потуги, якщо не саботувати і не підігравати. Або мовчати… Мовчать. Хоч щось говорили б — про надприбутки для міста, про вигоду й робочі місця, про світле майбутнє.

А ще на дні «калюжі» я бачу купу політичних трупів… Хоч мій песимізм вперто підсовує іншу картину — вони восстануть і через декілька років їх будуть знову носити на руках. Але в інших вишиванках.


А ось приклад того, як працює письмове спілкування «Калюжна» справа: відповідь міського голови. Там наобіцяли трохи — рука на пульсі й всяке таке. Офіційно. Не відмовишся й не закреслиш.

Більше — за тегом КАЛЮЖА.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини