Уряд не буде розглядати проєкт щодо коригування чорнобильської зони, — нардеп

У Кабміні погодились, що розгляд постанови є необґрунтованим

Після протестів у Коростені й Овручі, а також перекриття «Варшавки», в Уряді погодились, що ухвалення постанови щодо перегляду зон на Коростенщині є недоцільним.

Про це повідомляє Коростень.today з посиланням на допис місцевого нардепа Володимира Арешонкова.

«Я отримав чітку відповідь і радо повідомляю вам усім – зловісний проєкт постанови не буде розглядатись урядом. НЕ БУДЕ! Також запевняю, що й далі не збавлятиму темпу щодо моніторингу дій, які можуть зашкодити правам і свободам чорнобильців. Також є домовленість щодо комплексного підходу та створення дієвої програми вирішення чорнобильських проблем. Ось так! Вітаю всіх нас з цією невеличкою, але дуже значною для кожної категорії чорнобильців перемогою», — повідомив нардеп.

Нагадаємо, 3 липня коростенці  вийшли на мітинг проти скасування пільгового статусу «чорнобильців». Згодом перекрили «Варшавку».  Раніше уряд розробив проєкт постанови та виніс на громадське обговорення питання щодо зняття з декількох населених пунктів статусу «чорнобильська зона». Зокрема, це стосується й таких міст як Коростень та Овруч, які входять наразі до третьої зони добровільного відселення.

Перелік населених пунктів зі змінами можна переглянути ТУТ.

Одним з основних етапів перегляду меж забруднених зон є, як зазначають у пояснювальній записці, дозиметрична паспортизація населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення, яку проведено у 2011 році у 2163 населених пунктах Вінницької, Волинської, Івано-Франківської, Житомирської, Київської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької та Чернігівської областей, території яких радіоактивно забруднені внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

Водночас — скасування зони може позбавити доплат до пенсій, безплатного харчування в школах та багато інших соціальних пільг.

Довідка:

Відповідно до Постанови Кабміну від 23 липня 1991 р. №106 Малин відносився до зони посиленого радіологічного контролю. Проте Законом України “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України” від 28.12.2014 р. внесено зміни до цього ЗУ і виключено зону посиленого радіологічного контролю. Пільги, відповідно, з того часу скасовані.

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини