Звіт мера та заступників: завтра відбудеться сесія Малинської міської ради

Звітуватимуть за минулий, 2023 рік

Позачергову сесію збирають завтра, 6 лютого, у великій залі адмінприміщенні на Соборній, 6а.

Відповідне розпорядження міського голови Малина з’явилося на сайті мерії по обіді, 5 лютого.

«Скликати позачергову сесію міської ради восьмого скликання 06 лютого 2024 року о 16.00 годині у великій залі адмінприміщення.

На розгляд ради винести питання: 1. Про звіт міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради щодо роботи виконавчих органів ради у 2023 році; 2. Про звіт заступників міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради щодо роботи виконавчих органів ради у 2023 році; 3. Звіт про виконання плану роботи Малинської міської ради за 2023 рік», — йдеться дослівно у тексті розпорядження.

Хто не в курсі, у міського голови Малина три заступники: Віктор Гвоздецький, який, схоже, часами виконує роль першого зама; Віталій Лукашенко, на якому медицина та освіта; і Павло Іваненко, який закріплений за земельними питаннями.

Зазначимо, що минулого тижня, 30 січня, під час чергової сесії, яку вдалося зібрати лише з другої спроби, депутатка Наталія Парфіненко зачитала депутатське звернення про вимогу звіту міського голови. Тоді на голосування виносили також питання про преміювання керівництва Малина, проте депутатський корпус не підтримав його — спочатку запросили звіт.

Одразу після цієї сесії міський голова виклав у своєму фейсбуці «німий» допис, прикріпивши лише фото заяви про вихід із партії «Наш край» — «…в ім’я України». Саме від цієї політичної сили він балотувався у мери.

Про те, що голова повинен «відчитуватися» перед територіальною громадою, яка його обрала, йдеться у Законі України «Про місцеве самоврядування». Так, частина 7 статті 42 цього закону передбачає, що «сільський, селищний, міський голова не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед територіальною громадою на відкритій зустрічі з громадянами».

У тій же частині 7 є таке: «На вимогу не менше половини депутатів відповідної ради сільський, селищний, міський голова зобов’язаний прозвітувати перед радою про роботу виконавчих органів ради у будь-який визначений ними термін». Очевидно, що це і є той випадок.

Про звітування міського голови йдеться й у регламенті, який свого часу прийняла ця каденція депутатів на чолі з Олександром Ситайлом.

«Міський голова щорічно звітує про свою діяльність на посаді міського голови та голови виконавчого комітету», – дослівно написано у пункті 4 статті 9 регламенту Малинської міської ради.

Проте Олександр Ситайло за три роки своєї каденції завтра звітуватиме вперше.

По темі: Без премій: голосування як політичний «зріз» Малинської міської ради

Катерина Гончаренко
Катерина Гончаренко
Журналістка, оглядачка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини