Без премій: голосування як політичний «зріз» Малинської міської ради

За премії не проголосували — спочатку просять відзвітуватися

Якщо слідкувати за поіменним голосуванням депутатів ради цього скликання, то вона може видатися ідеальною. По всіх проєктах рішень, які виносилися на сесії, бачимо одностайну підтримку. Це може свідчити або про дуже якісну підготовку до сесій, або про те, що більшість голосує так, як голосує умовний «актив».

Чи готувалися сесії якісно? Ні. Очевидно, що не стільки готувалися до сесій, як до підготовки депутатів — де та як треба голосувати.

І ось, тотальний «одобрямс» дав збій. Про причини можна лише здогадуватися й робити близькі до дійсності припущення, тому полишимо цю невдячну справу.

Бубонці дзвеніли вже давненько, але перший дзвін ми почули нещодавно — не відбулася чергова сесія через неявку депутатів. Сесію перенесли.

Відбулася вона «революційно», як для цього скликання ради. Депутати не підтримали стимулювання-преміювання керівного складу ради. Натомість офіційно попросили голову призначити позачергову сесію та «внести питання щодо заслуховування звіту міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради».

(Ох ці позачергові сесії… Чи читають депутати Регламент Малинської міської ради, який вони затвердили?)

І тут показовим є голосування за «стимулювання».

«ЗА» проголосувало п’ять депутатів: Гончаренко Галина, Дмитренко Дмитро, Дорошук Тетяна — всі «Наш Край»; Сніцаренко Леся, Столяр Олександр — «Батьківщина».

«ПРОТИ» проголосували шестеро депутатів: Лазарчук Людмила, Кисельчук Дмитрій, Парфіненко Наталія — «Перемога Пальчевського»; Єнько Валентина, Мельник Олег, Насіканова Марія — «Європейська Солідарність».

«УТРИМАЛИСЬ» дев’ять депутатів: Бенчук Андрій — «Слуга народу»; Гонарук Антон, Гуцалюк Ольга, Євдокименко Валерій, Єщенко Руслан, Карпенко Сергій, Костюченко Лариса, Ліпей Надія, Сафранчук Сергій — «Наш Край».

«НЕ ГОЛОСУВАЛИ», очевидно через конфлікт інтересів, міський голова Олександр Ситайло (вже не «Наш Край»), секретар міської ради Василь Майстенко («Слуга народу»), керуючий справами міської ради Ігор Малегус («Європейська солідарність», начальник служби персоналу міської ради Олена Купневич («Слуга народу») та чомусь не голосував депутат Юрій Рудченко («Слуга народу»).

«ВІДСУТНІ» десять депутатів, троє з яких служать в ЗСУ, хтось, може, мав політичні мотиви не йти на сесію, хтось, може, мав вагомі причини. Дивіться в списку…

Зазначимо, що на цій сесії не підтримали деякі й інші питання

ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ПРЕМІЮВАННЯ

Варто зауважити, що тут не завжди криється зрада. «Стимулювання» відраховується від посадових окладів, а вони для різних категорій фіксуються кабміном. У міського голови, наприклад, він був близько 10 тисяч гривень. Тому, щоб зробити заробітну плату для посадовця такого рівня притомною, використовуються різні схеми преміювання.

Інша справа, коли такими надбавками крутять, як циган сонцем — оклад десять тисяч гривень, а по деклараціях бачимо — в когось і понад 50 тисяч на місяць. І тут завжди в голові підсвідома думка: «де нас надурили»? Тому важливо тримати чиновників, щоб вони не летіли в небо.

МІСЬКИЙ ГОЛОВА ОБРАЗИВСЯ

В розрізі цих подій привертає увагу те, як комунікує мерія з громадою. Для цього влада має обов’язковий інструмент — вебсайт, і необов’язковий, допоміжний — фейсбук.

Зазвичай, після сесії у фейсбуці море позитиву й багато фото: ось так вітали, ось так сиділи, ось так руки підіймали…

Очевидно, що міський голова потрапив у незвичну для нього ситуацію, він ображений на однопартійців, пише заяву про вихід з партії. Але, хіба, це має впливати на комунікацію з громадою? Це або вказівка така — не показувати, або службовці мерії орієнтуються на настрої патрона.

А ще й без офіційних звітів видно, що міському голові не вдалося запхати присутніх у малу залу.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини