«У громаді втратилася комунікація»: розмова з Наталією Парфіненко про вимогу звіту мера Малина

«Після моєї ініціативи мені вже зняли всі надбавки й натякнули, що контракт зі мною не продовжуватимуть»

Учорашня сесія Малинської міської ради, яка вже переносилася з 26-го січня через брак кворуму, пройшла напружено. Під час засідання депутатка Наталія Парфіненко зачитала звернення, підписане іншими депутатами, з такою вимогою: міський голова Олександр Ситайло повинен прозвітувати за 2023 рік. В результаті — звіт міського голови планують заслухати на сесії, яка відбудеться наступного тижня, 6 лютого. 

Зазначимо, що питання про преміювання мера та заступників не набрало достатньої кількості голосів — спочатку просять прозвітуватися.

Ситайло має «відчитатися» щодо: «стану справ виконавчого комітету та виконавчих органів ради»; «повноти розгляду питань та прийняття рішень виконавчими органами ради»;  «виконання рішень Малинської міської ради та її протокольних доручень» тощо. 

Під час сесії (відео: Дмитро Дідківський, фейсбук)

Одразу після революційної сесії мер написав заяву про вихід з партії «Наш край», від якої балотувався.

Журналістка MALYN.MEDIA поспілкувалася з Наталією Парфіненко про учорашнє засідання й трохи про місцеву політику та кулуарні розмови. 

— Пані Наталю, учора на сесії ви зачитали депутатське звернення, в якому закликали міського голову прозвітувати за 2023 рік. Ви ініціатор цього? 

— Так. І зараз поясню чому. Свого часу я майже шість років працювала у сільській раді. І знаю, що відповідно до ЗУ «Про місцеве самоврядування» голова громади повинен хоча б раз у рік звітувати. І це, до речі, справді покращує комунікацію між владою і мешканцями. Коли ти приходиш, дивишся людям в очі й відповідаєш на запитання. Так, це не завжди комфортно, бо приходять і активісти з негативом, але все ж у такий спосіб можна хоча б поставити питання голові. 

З іншого боку – під час таких звітів можна обговорити й плани, і те, куди будемо витрачати гроші. Тобто в усьому цьому народжується якась істина.

На такій посаді ти мусиш враховувати позицію тих, хто тебе найняв на роботу, а міський голова – це, нагадаю, все-таки виборна посада. І мер підзвітний своїм виборцям. 

Натомість у нашій Малинській громаді, на жаль, останнім часом чи то через карантин, чи то через війну –  невідомо, але від 2020-го і до тепер так і жодного звіту ми не чули й не бачили. І комунікація у громаді втратилася – будьмо відверті. Обмежується все кількома публікаціями, і то – більш «вітальними». А проблеми у нас чомусь ніхто не обговорює і вирішують їх також одноосібно.

У результаті все це призводить до того, що наростає напруга і з’являється якесь незадоволення у суспільстві.

Саме тому, щоб почути думки міського голови про вектори руху й узгодити їх з діями депутатів, я ініціювала це звернення. Як ви знаєте, його підтримали більшість депутатів – спочатку своїми підписами, а згодом і під час голосування. Сподіваюся, що 6 лютого ми заслухаємо звіт нашого голови та заступників. 

— Скільки усього депутатів підписалися під зверненням?

— Загалом вдалося зібрати 18 підписів депутатів, з різних фракцій.

— Якщо звіт винесуть на голосування депутатів, то його або затвердять, або ні.

— …. таких деталей у Законі я ще не вичитувала, але так, депутати мають його визнати або задовільним, або – ні. 

— А якщо визнають незадовільним?

— Ну я сподіваюся, що все буде добре. 

— Після вчорашнього засідання мер написав заяву про вихід із партії «Наш край». Будете це прокоментувати?

—  Скажу так. Нещодавно я їздила в лікарню до родича. І подивилася на усіх цих солдатів, які зараз проходять реабілітацію, лікування. Дехто з них у вкрай тяжкому стані: без рук, без ніг. І щось у мені обірвалося, навіть якась відраза зародилася до всіх тих наших місцевих політичних питань – хоч це і якось пафосно звучить. 

Я подумала, що все-таки ми маємо жити якось по-іншому. І в часи війни бути солідарними з людьми, які були чи є на фронті. 

Якщо хтось сьогодні так потерпає, то чому хтось має отримувати зарплату по 80 тис. грн і задовольняти всі свої потреби та амбіції?! Риторично, розумієте?! Напевно треба трохи стриманішим бути. Буде перемога, будемо отримувати всі гарні зарплати.  Не знаю – відповіла я вам чи ні, але десь так. 

— А як голова відреагував на вимогу цього звіту?

— Як на мене, нормально. Але, щоб ви розуміли, перед цим в мене була розмова з бухгалтерією про те, що не факт, чи контракт зі мною як з керівником Центру дитячої та юнацької творчості будуть продовжувати… Принаймні, премії з мене вже зняли. Якось так. 

— Тобто, ви йдете з посади?

— Ну як йду…. Мені так, трішки натякнули, мовляв, Наталія Юріївна, що у вас там робиться взагалі. Може, ви трохи заспокойтеся, бо ось така у нас «рознарядка». Може, «ви угомонитеся».  

Взагалі контракт у мене закінчується навесні, але мені зараз по секрету проговорилися, що, мабуть, зі мною планують прощатися.

— Цікаво… А ви вже підготували питання міському голові на 6 лютого?

— «Калюжа»… Чому вона пасивно захищається? Чому пасивно захищається «лумлянське питання», чому там люди не можуть купатися у ставку і живуть серед  відходів? Мені цікаво почути публічну відповідь, а не якісь відмовки. 

А також мене непокоїть водовідведення в районі вокзалу. Після обстрілів там вже довгий час проблеми. Будинки просто затоплює і за два роки нічим не зарадили. У декого по троє дітей, жінки приходять до мене у розпачі. 

Досить з того, що вони психологічно потерпіли від обстрілу, так ще й тепер змушені миритися з цими підтопленнями. Я людей підбадьорюю, кажу, що давайте будемо туди чи туди звертатися, а мерія натомість відписується банальними відмовками чи обіцянками. 

— До речі, а коли, на ваш погляд, втратилася комунікація між топпосадовцями Малина і депутатським корпусом?

— За «Наш край» говорити не буду. Хіба скажу за себе. Я з усіма нормально спілкуюся. І вчора, і сьогодні мені телефонували, запитували, що я хочу бачити у цьому звіті. Але вони (тут мова вочевидь про мера та заступників, – ред.) мене ніколи не чули. Взагалі. Комунікація у нас є, але щоб хтось дослухався – такого немає. 

Те, що стосується мого виборчого округу як не виконували, так і не виконують далі. Тобто, я не маю відповіді на ваше питання. 

— А які ще питання турбують депутатський корпус? 

— Думаю, що це перевезення школярів. Можливо, те саме дитяче харчування. По дорогах не зрозуміло також: чому одні дороги «стелили», а інші — ні, і при тому ніхто особливо ні з ким не радився. Про це будуть говорити, думаю.

Чи знайде голова відповідь на ці питання — побачимо.

— Вам  же відомо, що мають звітувати не тільки міські голови, а й депутати. Пригадую, ви кілька років тому, за цієї каденції, звітували публічно. Цього року теж плануєте?

— Так, раніше я звітувала спільно із колегою-депутатом Валентином Сербіном, а потім подавала  щорічні звіти. Так і цього року — міський голова нагадав нам (депутатам, – ред.) за звіти, а ми своєю чергою нагадали йому. Чекаємо тепер. 

Розмовляла Олена ПЕТРЕНКО

По темі: Без премій: голосування як політичний «зріз» Малинської міської ради

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини