Коростенці перекрили «Варшавку» через скасування статусу «чорнобильця». ВІДЕО

Скасування зони позбавить доплат до пенсій, безплатного харчування в школах та багато інших соціальних пільг

Сьогодні, 3 липня, у Коростені з самого ранку біля міської ради зібрались місцеві жителі, більшість з яких мають пільговий статус «чорнобильця». Мета їхнього мітингу – можливе скасування чорнобильських пільг.

Про це пише Коростень.today.

Люди спочатку перекрили центральну вулицю Грушевського з вимогою до Уряду не знімати з північних міст Коростенському району «чорнобильську зону».

Під час мітингу

Згодом, мітингувальники вирішили перекрити рух на міжнародній трасі Київ — Ковель — Ягодин.  Наразі люди ходять пішохідним переходом в районі «Варшавки».

Зазначимо, що уряд розробив проєкт постанови та виніс на громадське обговорення питання щодо зняття з декількох населених пунктів статусу «чорнобильська зона». Зокрема, це стосується й таких міст як Коростень та Овруч, які входять наразі до третьої зони добровільного відселення.

Перелік населених пунктів зі змінами можна переглянути ТУТ.

Одним з основних етапів перегляду меж забруднених зон є, як зазначають у пояснювальній записці, дозиметрична паспортизація населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення, яку проведено у 2011 році у 2163 населених пунктах Вінницької, Волинської, Івано-Франківської, Житомирської, Київської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької та Чернігівської областей, території яких радіоактивно забруднені внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

Водночас — скасування зони позбавить доплат до пенсій, безплатного харчування в школах та багато інших соціальних пільг.

Траса перекрита

Своєю чергою Коростенська міська рада на сесії 6 липня збирається ухвалити звернення до президента, Верховної ради, Кабінету міністрів щодо недопущення прийняття проєкту постанови про знаття з Коростеня статусу міста, що входить до зони забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Нагадаємо, 22 червня 2023 року пресслужба ДАЗВ повідомила про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України». До переліку не ввійшли Коростень та Овруч, а лише села Коростенського району.

Довідка:

Відповідно до Постанови Кабміну від 23 липня 1991 р. №106 Малин відносився до зони посиленого радіологічного контролю. Проте Законом України “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України” від 28.12.2014 р. внесено зміни до цього ЗУ і виключено зону посиленого радіологічного контролю. Пільги, відповідно, з того часу скасовані.

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини