У Малині епідемія? Сесію проводять онлайн

Ще жоден міський голова так не насміхався над регламентом Малинської міської ради

Сьогодні, 21 липня, відбулася позачергова сесія Малинської міської ради. І цікавий момент – депутатів збирали на засідання онлайн… З чого б це? Перше питання. Такі онлайн-засідання проводили востаннє ще у перші місяці війни, і тоді це мало хоч якусь логіку. З липня минулого року відновили очні сесії. Чому зараз депутатів «відправили на дистанційку»?

У своєму розпорядженні Олександр Ситайло посилається на чинне законодавство та на Регламент.

«Відповідно до ст.42 та ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Регламенту Малинської міської ради восьмого скликання скликати позачергову сесію міської ради восьмого скликання 21 липня 2023 року о 10:00 годині у онлайн режимі», — йдеться дослівно у розпорядженні мера.

Проте у затвердженому Регламенті міськради онлайн-засідання передбачені лише… на час карантину.  У п.4 статті 2 чітко зазначено, що «у період карантину, що встановлений відповідно до законодавства України, пленарні засідання Ради можуть проводитися в режимі відеоконференції або аудіоконференції (дистанційне засідання), крім питань, що потребують таємного голосування, у порядку, визначеному цим Регламентом».

Нагадаємо, що 1 липня цього року в Україні скасували карантин через ковід та режим надзвичайної ситуації. Проте, у Малині він чомусь триває досі…

До слова, з протоколу лічильної комісії бачимо, що на сесії були 31 депутат з 34-х. «Плюс» мер.  Всього троє відсутніх… На сесію виносили чотири питання, одне з яких стосувалося реконструкції Гранітненського ліцею, на який планують витратити 35 мільйонів гривень.

Нагадаємо, що у Малині регулярно ігнорують положення Регламенту, який депутати самі ж затверджували. Щодо проведення сесій, зокрема. Одним з найпопулярніших порушень до війни було проведення позачергових засідань без вагомих причин і просування на неї рішень, які не анонсували. І ось зараз, нова «фішка» — дистанційні сесії.

Катерина Гончаренко
Катерина Гончаренко
Журналістка, оглядачка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини