Завтра у Малині позачергова сесія міськради: чому нас вкотре мають за ідіотів

Ну бо ж, як ще пояснити той факт, що мер з депутатами ігнорують не лише законодавство, а й регламент, який вони самі ж колись прийняли?!

Цікаво, чи прийде колись та золота година, коли зможемо без посіпування ока відвідувати сайт Малинської мерії… Щось підказує, що це буде нескоро. Ось вчора нас сповістили, що завтра, 6 жовтня, о 16:00 відбудеться позачергове (!) сесійне засідання міськради.

Перша думка: що вже «горить»? Бо, нагадаємо, відповідно до регламенту міськради, депутати можуть збиратись позачергово лише, якщо сталось щось ну геть непередбачуване, або ж якесь питання конче потребує вирішення і перелік цих питань є виключеним. Ну це, якщо простою мовою.

А дослівно це звучить так: «Виключними випадками можуть бути питання пов’язані із ліквідацією наслідків або запобіганню у виникненні надзвичайних ситуацій таких як аварії зупинка підприємств, необхідність вирішення питань пов’язаних із виконанням міського бюджету (надходження додаткових коштів, необхідність перерозподілення коштів), затримка у вирішенні яких може мати негативні наслідки для громади, в т.ч у вигляді недотриманих прибутків та вигоди або інших випадках, які впливають на життєдіяльність міста».

А тепер заглянемо, що ж там у порядку денному цієї «гарячої» сесії. Може, щось взірвалось, борони Боже? Може, треба терміново ухвалити рішення, через яке ми не матимемо опалення і яке не можна відкладати? Чи, може, справа у грошах, і це щось бюджетне…?

На перший погляд, у порядку і справді є два питання, які сяк-так стосуються бюджету. Але це, якщо не вникати. Перше це – «Про внесення змін до бюджету Малинської міської територіальної громади на 2021 рік». І друге –  «Про прогноз бюджету Малинської міської територіальної громади на 2022-2024 роки».

Щоправда, у першому випадку ми взагалі не маємо поняття, про що йдеться. І знову ж таки тому, що на сайті мерії забули (ну чи не забули) прикріпити до цього проєкту рішення «додатки», з яких ми би принаймні зорієнтувались, у чому річ.

Що стосується другого питання – про бюджет на наступний рік, то, нагадаємо, що головний фінансовий документ мають прийняти до кінця року. На календарі 5 жовтня. В чому позачерговість, друзі? Чому не можна це питання прийняти на черговому засіданні? Чи краще так сформулювати – кому вигідно приймати важливі бюджетні питання експромтом при сутінках?

«За компанію» притасували  ще кілька «важливих» питань. Так, у мерії вважають, що кров з носу треба прийняти статути комунальних підприємств. А також «під шумок» вирішили відкоригувати структуру мерії. Зокрема, внести в штат відповідального чергового та робітників з благоустрою…

Певно, у мерії подумали, що після того, як з приймальні голови Коростеня навіжений викинув стілець, краще перестрахуватись і посадити біля дверей якогось широкоплечого насупленого пана. Ну і робітників з благоустрою теж, знаєте, дуже треба! Ато зараз, як поналітає листя з дерев – хто то все буде прибирати…? Може, ці десятки працівників комунальних підприємств, які працюють у місті? Оце ви придумали, ніби їм зайнятись нічим.

На цьому весь послужний список питань, які терміново розглядатимуть вже завтра депутати, закінчується. А тепер спробуємо, як кажуть на тверезу голову оцінити, чи є все-таки підстави для скликання цієї сесії? І чому попередня та чинна каденції постійно практикували і практикують ці рішення «за ширмою»?

Так, наприклад, на минулому такому скликанні депутати, прикриваючись пам’ятю загиблого земляка, «протягнули» кілька важливих питань, які стосувались і бюджету, і ротації кадрів. А було й таке, що сесію збирали буквально за кілька годин, щоб галопом прийняти якісь рішення про виділення коштів на дороги  – і теж, порушуючи статті регламенту.

Наостанок спробуємо без абсолютного претенденства на правоту, пояснити, звідки ростуть роги.

Ну, по-перше, це невипадковість. Ні, жодне з рішень не потрапило у список будь-якої із позачергових сесій випадково. Бо, як показує наш скромний досвід, зазвичай чомусь саме на таких засіданнях голосують за, скажемо так, непопулістські питання: скорочення штату, утиснення бюджетів, земельні питання. А так – тихенько, без зайвого шуму, бо ж громадськість часто не була попереджена про такі зібрання.

По-друге, цей весь надуманий поспіх і спрощена процедура підготовки до сесії – потрібні. Не нам з вами, звісно… Під час таких засідань депутати не мають особливого часу на вивчення рішень, які приймають. Голосують спонтанно і зазвичай підтримують те, що пропонується. Більше того – часто про такі засідання повідомляли за кілька годин до початку і присутнім міг бути лише потрібний (читати – домовлений наперед) кворум. Усі, хто не змогли фізично прийти, – це вже, як кажуть, «ваші проблеми».

На завершення питання: чому нас вкотре мають за ідіотів?   

Катерина ГОНЧАРЕНКО

Катерина Гончаренко
Катерина Гончаренко
Журналістка, оглядачка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини