Водохреще у Малині: де і коли освячуватимуть воду

Освятити воду можна сьогодні й завтра у міських храмах

За новим календарем, на який перейшла Православна церква України, 5 січня – Хрещенський святвечір, а завтра, 6 січня відзначатимуть одне з найбільших свят – Хрещення Господнє.

У Малині воду освячуватимуть сьогодні та завтра, на саме Водохреще.

Свято-Покровський храм по вул. Городищанській (ПЦУ). Тут сьогодні, 5 січня, відбудеться освячення води о 17:00 та завтра, 6 січня, після святкової служби, — о 10:00.

Свято-Успенський храм, що на вулиці Базарній (ПЦУ). Як розповів нашому виданню о. Олег Власюк, протоієрей храму, воду освячуватимуть у церкві сьогодні о 17:00 (перед цим на 16:00 відбудеться вечірня). На Водохреще літургія розпочнеться о 8:00, і після цього, о 10:00 вже освятять воду.

Принагідно він також нагадав, що пірнання в ополонку, яке стало світським заходом, — не має нічого спільного із Водохрещем та українськими традиціями.

«Оці купання і пірнання — це все людське, як кажуть. До церкви це ніяк не відноситься. Ви можете собі хоч щодня пірнати чи купатися, але не варто це робити начебто під свято. Принагідно усім бажаю радісних свят і запрошую на святкове освячення водиці до храму», — прокоментував о. Олег Власюк.

Схожу думку висловлював раніше у розмові з MALYN.MEDIA і о. Василь Ігнатович настоятель Покровського храму у Малині.

«Моя думка така: взагалі купання на Водохрестя – має російське коріння, проте наша церква 300 років була під покровом Московії… Цю печать не так легко стерти. Хоч купель не змиває гріхи і немає жодного відношення до спасіння, втім не бачу нічого поганого, якщо люди за бажанням занурюватимуться у воду», – зазначав Ігнатович.

Він переконував, що намагається потрохи доносити людям, що купання задля очищення гріхів – це міф…

«Втім, не завжди хочуть чути. Правильніше було б прийти на літургію, набрати освячену воду і посвятити оселю. А купання – це, повторюся, не церковний ритуал», – розповідав отець Василь.

ПЦУ також неодноразово закликала вірян відмовитися від нав’язаної традиції пірнання в ополонку у день Богоявлення та Хрещення Господнього.

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини