Ще раніше цю вулицю планувати назвати на честь Добробатів, але в останній момент відклали це питання…
Заступник начальника Житомирської обласної військової адміністрації Юрій Денисовець провів третє засідання робочої групи з питань деколонізації топонімії, яка працює на рівні області. На засіданні було затверджено список об’єктів, які підлягають демонтажу та перейменуванню через пропаганду російської імперії. У списку об’єктів до перейменувань є вулиця Горького у Малині, яку планують назвати вулицею Добробатів.
Про це повідомляє пресслужба ОВА.
«Учасники засідання розглянули перелік об’єктів культурної спадщини, пам’ятки та пам’ятних знаків, які містять пропаганду російської імперської політики та підлягають демонтажу. Також ознайомилися зі списком об’єктів топонімії, що підлягають перейменуванню.
Попередньо список був оприлюднений на сайті Житомирської ОВА, де кожен міг ознайомитися та надати свої пропозиції і зауваження. Найбільше звернень на розгляд надійшло до Управління культури та туризму ОВА від громадської організації «Декомунізація України» — 240. Вони були розглянуті і враховані до сьогоднішнього засідання. Члени робочої групи одноголосно підтримали запропоновані зміни», – йдеться у повідомленні.
Юрій Денисовець підкреслив необхідність широкого обговорення з громадськістю всіх питань, пов’язаних із деколонізацією, оскільки це допоможе більшій кількості людей зрозуміти і підтримати ці зміни.
У переліку знаходимо Малинську громаду. Так, вулицю Горького у Малині пропонують перейменувати на вулицю Добробатів. До слова, ця вулиця була у списку до перейменування у пакеті інших топонімів ще навесні 2023 року. У липні цього ж року міська рада проголосувала за цей пакет, однак вулиця Горького тоді чомусь зникла зі списку.
У переліку ОВА також є вулиці Ворсівки й Баранівки, які входять у Малинську МТГ.
При цьому журналісти Житомир.інфо звернули увагу, що списки об’єктів топонімії, які збираються перейменувати, вдалося знайти на сайті лише після підказки пресслужби ОВА – оприлюднені в розділі «Громадянське суспільство», підрозділ «Оголошення». Станом на ранок 26 липня оприлюднена інформація мала менш ніж 50 переглядів.
12 липня був оприлюднений перелік об’єктів топонімії, які підлягають перейменуванню (193 об’єкти, з них у 70 відсутні пропозиції громад).
Нагадаємо, розпорядженням від 24 червня 2024 року начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко утворив робочу групу з питань деколонізації топонімії.
По темі: