Бунечко утворив робочу групу з питань деколонізації на Житомирщині

Усі громади області зобов’язали надати перелік пам’ятників та вулиць, пов’язаних з росією

Учора, 10 липня, на сайті Житомирської ОВА оприлюднили розпорядження, підписане головою області – Віталієм Бунечком. Стосується воно деколонізації топонімії на Житомирщині. Для цього Бунечко утворив спеціальну робочу групу.

Про це йдеться у тексті розпорядження, яке підписали ще 24 червня, але оприлюднили тільки учора.

Громадам доручили надати в ОВА перелік об’єктів, які містять російську символіку.

«Рекомендувати міським, сільським, селищним радам надати Управлінню культури та туризму до 10 липня 2024 року інформацію про демонтаж (перенесення) з публічного простору пам’ятників, пам’ятних знаків, що містять символіку російської імперської політики, перейменування скверів, бульварів, вулиць, провулків, інших об’єктів топонімії населених пунктів, перелік топонімів, їх назви та перелік пам’ятників та пам’ятних знаків, які необхідно перейменувати», — йдеться у документі.

Робоча група, яку очолює заступник начальника ОВА Юрій Денисовець, має узагальнити надану інформацію і надати ОВА пропозиції до 19 липня 2024 року. Склад робочої групи дивіться тут.

У березні ми писали, що село Першотравневе у Малинській громаді планують перейменувати на Тем’янець. А у квітні Мінкульт викреслив 45 пам’ятних знаків Житомирщини із Держреєстру пам’яток: зокрема, у Недашках та у Пиріжках

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини