У Малині припиняють роботу чотири котельні: коментар керівництва ТОВ «Малин Енергоінвест»  

«У нас всього у місті було чотири котельні й всі чотири в опалювальному сезоні 2023-2024 не запрацюють»

На рівні Малина прийняли рішення про призупинення роботи чотирьох газових котелень, які обслуговували багатоквартирні будинки. Йдеться про котельні по вулицях Машинобудівників, Барміна, І.Мазепи (раніше вулиця Гагаріна) та Лисенка.

Як повідомив днями у відеозверненні на фейсбуці міськради заступник Малинського міського голови Віктор Гвоздецький, це рішення, пов’язане з кількома факторами.

«Ще у 2021 році, як тільки закінчився черговий опалювальний сезон, київські експерти зробили висновок, що наша система теплопостачання критично розбалансована через недостатню кількість споживачів з багатоквартирних будинків. Висновок був один: ми маємо відійти від централізованого опалення, тому що воно буде збиткове», — розповів Гвоздецький.

З його слів, собівартість надання послуги тепла значно вища від тарифів на тепло: «Хочу зазначити, що тарифи  не підіймали з 2021-го року. Відповідно борг за споживання газу складає понад 10 млн грн. На відшкодування різниці у тарифах з державного бюджету не компенсовано понад 9 млн. А взагалі загальний борг по газу на сьогодні – 20 млн грн. З міського бюджету за останні два роки було виділено 14 млн грн за останні опалювальні сезони, але ці кошти не стабілізували ситуацію».

Відповідно до постанови Кабміну, із першого вересня 2023 року всі теплопостачальну компанію, які мають борг перед НАК «Нафтогаз України», зобов’язані 65 відсотків всіх коштів за тепло направляти на рахунки «Нафтогазу», каже Віктор Гвоздецький. 35 % залишається підприємству — для оплати за електроенергію, на ремонт мереж, на виплату зарплат, а цього недостатньо і підприємство знову буде входити в значні борги. З його слів, заборгованість приватних споживачів за тепло є однією із найбільших в області й складає на сьогодні 3,5 мільйона гривень.

Тому мешканців почали закликати переходити на індивідуальне опалення. У місті працює міська програма надання фінансової допомоги на облаштування індивідуального опалення для пільговиків та малозабезпечених в сумі до 20 тисяч гривень. На останній сесії міськради виділили 200 тисяч гривень на такі потреби.

Ми попросили прокоментувати ситуацію з відключенням котелень ще керівника ТОВ «Малин Енергоінвест».

Сергій Карпенко, директор ТОВ «Малин Енергоінвест»:

Якщо скоротити цю інформацію до одного речення, то йдеться про те, що мережа заповнюватися водою не буде і котельні на газу працювати у Малині також не будуть. У нас всього у місті було чотири котельні й всі чотири в опалювальному сезоні 2023-2024 не запрацюють. Ми проводили збори з мешканцями, роз’яснювали роботу.

Що стосується абонентів. Якщо у минулому опалювальному періоді — це я говорю за зиму 2022-2023 рр. –  у нас було 532 абоненти, то зараз офіційних близько 350 абонентів. Але дуже багато абонентів ставлять електроопалення і навіть нас не повідомляють, бо для цього їм достатньо просто «відрізати» батарею. Тому сказати цифру важко, але попередньо вже найближчим часом залишиться не більше 150 абонентів не все місто.

Наприклад, у нас є гуртожиток по вулиці Чорновола, який не газифікований, де ще залишається 117 абонентів. За кілька днів буде завершена заміна більш потужного електрокабелю, що дасть змогу безпечно встановити електроопалення у цьому будинку. І мешканці гуртожитку вже чекають, коли роботи фінішують і вони зможуть перейти на автономку. Жителі не «проти», а тільки «за».

Підкреслю, що споживачі продовжують боргувати ТОВ «Малин Енергоінвест» 3,5 млн грн. Люди звикли не платити: у декого сума заборгованостей сягає 140 тисяч гривень. Але зараз воєнний час, тому стягнути кошти примусово ми не можемо.

Щодо початку опалювального сезону у закладах соціальної сфери. Лікарня сьогодні вже як четвертий день з теплом. Вже сьогодні розпочнеться монтаж ще двох нових модульних котелень в дитячих садочках міста.

Плануємо, що наступного тижня абсолютно усі заклади дошкільної освіти будуть опалюватися. Підвіз дров налагоджений, проблем не має бути. Взагалі опалювальний сезон має пройти злагоджено. Всі котельні будуть забезпечені автономними засобами живлення на випадок блекаутів.

У 2021 році на рівні міста анонсували, що будуть закривати кілька котелень, щоб витягти підприємство з боргової ями. Згодом залучали спеціальну комісію, щоб перевірила фінансові справи ТОВ «Малин Енергоінвест».

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини