Щоб витягти з боргів «Малин Енергоінвест», місто планує закрити котельні на Бамі, Черемушках та паперовій фабриці
Таку пропозицію днями озвучили в мерії на засіданні бюджетної комісії, яка проходила за участю міського голови Олександра Ситайла. Директор ТОВ «Малин Енергоінвест» Микола Корнійчук вкотре звернувся до очільників офіційним листом з проханням виділити кошти на часткове погашення різниці в тарифах, яка на сьогодні становить понад 35 мільйонів гривень.
Через економічно необґрунтовані тарифи підприємство в боргах як в шовках. Зокрема, як зазначив на комісії заступник директора товариства Петро Дожук, «Малин Енергоінвест» заборгував «Нафтогазу» близько 19,6 мільйона гривень, «Уктрансгазу» — 4,7 мільйона гривень, ПДВ — 1 мільйон гривень, ін. Також мають заборгованість із виплати заробітної плати, ПДФО.
Різницю в тарифах «Малин Енергоінвеста» підтверджено обласною територіальною комісією. До кінця року держава планує спрямувати місцевим бюджетам 27 мільярдів гривень, якими частково її буде перекрито (шляхом взаємозаліків).
Проте, через хаос з газовими тарифами, підприємство і надалі працюватиме в мінус, нарощуючи кредиторську заборгованість. Оскільки в діючих тарифах неможливо вчасно врахувати майже щомісячні коливання цін на блакитне паливо та інші енергоносії. З початку опалювального сезону лише за жовтень (і це фактично за пів місяця) товариство наростило пів мільйона «свіжого» боргу за газ. І це не межа…
Отож і надалі не уникнути фінансових вливань в підприємство з міського бюджету. Адже міська рада — єдиний його засновник, а тому зобов’язана утримувати стратегічний об’єкт, який забезпечує місто водою і теплом.
Щоб розібратися у критичній ситуації, міський голова Олександр Ситайло запропонував створити ревізійну комісію у складі представників усіх депутатських фракцій. Затвердити її склад планують на січневій сесії.
Депутати спільно з фахівцями міськвиконкому мають проаналізувати господарську діяльність «Малин Енергоінвест» і ухвалити єдине правильне рішення, щоб вийти із кризи. Не виключено, що за відсутності дієвих варіантів господарську діяльність товариства буде призупинено. Натомість створять нове комунальне підприємство.
Проте вже зараз посадовці і депутати сходяться на думці, що у будь-якому випадку потрібно поетапно закривати всі комунальні котельні, оскільки вони приносять комунальникам суцільні збитки. У протилежному випадку і нове підприємство може опинитися в борговій пастці.
Отож присутні на комісії висловили слушну думку, що мерії необхідно завчасно повідомити про своє рішення щодо повного припинення централізованого теплопостачання у місті, щоб населення до нового опалювального сезону встигло підготуватися до змін, накопичивши кошти на встановлення індивідуального опалення в квартирах.
Також в бюджеті-2022 потрібно передбачити кошти на встановлення модульних котелень для опалення трьох дитячих садочків («Ялинка», «Ромашка» та бамівський), які сьогодні перебувають на централізованному теплопостачанні.
Схоже повертаємося до реалізації колишніх планів, які в місті почали втілювати ще за минулих каденцій, коли поетапно закрили котельні на вулицях Неманихіна, ГМП, Дорошок, але надалі програму призупинили через низку об’єктивних причин. Тепер на черзі на закриття — котельні на Бамі, Черемушках, паперовій фабриці.
У які саме терміни та послідовності припинятимуть централізоване теплопостачання з 2022 року стане відомо після ухвалення відповідного рішення та, звісно, програми міськради. Малозабезпечені сім’ї та пільговики отримають матеріальну допомогу на придбання індивідуальних котлів, зазначили на комісії.
Читайте також – «Малин Енергоінвест» попереджає про перевірку лічильників мешканців.