Малин продовжує приймати переселенців, але від другого житлового хабу поки відмовилися

Нещодавно на Малинщину приїхало ще шість осіб, які втікали від бойових дій

Станом на кінець 2023 року у Малинській міській територіальній громаді офіційно нараховується 1657 внутрішньо переміщених осіб (ВПО). У перші місяці війни кількість переселенців, які шукали притулку у Малині, зростала у геометричній прогресії. Зараз групи ВПО прибувають лише час до часу. Так, минулого тижня до нас приїхали ще шість осіб.

Як розповів MALYN.MEDIA начальник управління соцзахисту Малинської міськради Сергій Недогарок, розподіл переселенців по громадах області почерговий.

«Кожна громада приймає поступово, в залежності від того, чи є потрібна кількість місць. Прибувають люди на станцію Бердичів. Вже на місці, у Малині, ми пропонуємо їм притулок або намагаємося підшукати житло через ріелторів або місцевих. Востаннє кинули клич через фейсбук мерії й просили поселити подружню пару похилого віку, яка переїхала через активні бойові дії. Розглядали також варіант оренди, оскільки передбачена невелика компенсація за житло. І отримали  кілька пропозицій, вже навіть ходили дивитися на помешкання, якщо я не помиляюся. Інколи пропонують їм село, але далеко не усі хочуть туди їхати», — прокоментував Недогарок.

Для переселенців у Малині зараз працює один притулок на вулиці Степана Бандери, у приміщенні колишнього третього садочка. Тут проживає трохи більше десятка осіб. На початку повномасштабного вторгнення у місті анонсували створення двох таких житлових хабів, але згодом кількість ВПО суттєво впала і через це, як пояснюють у мерії, потреба у другому хабі, що на вулиці Бакланова,9 (приміщення першого дитсадка), стала неактуальною. Хоч раніше говорили, що тут зможуть поселити 100 осіб. Днями ми писали, що капітальний ремонт цієї будівлі зроблять за 900 тис. грн. З’ясувалося, що після ремонту у двох залах дитсадка працюватимуть хореографічні гуртки ЦДЮТ.

«Зрозуміло, що далеко не усі переселенці погоджуються жити у притулку, бо самі розумієте як це.. А ще якщо діти, чи люди, які мають інвалідність. Тому про другий притулок наразі мови нема. У нас немає аж такої кількості людей. Якщо з’явиться, буде інша мова», — каже він.

Співрозмовник також уточнив, що для переселенців передбачені виплати від держави: 2000 грн на кожного дорослого щомісяця і по 3000 грн на дітей та на осіб, які мають інвалідність.

Усіх, хто може допомогти із розміщенням переселенців, просять звертатися за телефоном: 0638927901 або за адресою: м. Малин, пл.Соборна, 6а, каб.209.

Станом на травень цього року повідомляли, що Житомирщину переїхало близько 65 тисяч переселенців. З них 18 тисяч – діти.

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини