«Я — не я, і хата не моя»: далі про «РПЦЗ в Малині» й словоблуд мерії

Мерія прокоментувала «прохання окремих місцевих інтернет-ЗМІ»

Спочатку про терміни. РПЦЗ — це одна структура, а «РПЦЗ в Малині» — інша. У Малині РПЦЗ (А). Ось стаття у Вікіпедії: Російська православна церква закордоном (Агафангела). Агафангел — Михайло Іванович Пашковський, одесит, колись педагог.

Влучно запитала одна користувачка фейсбуку, розібравшись у цих нюансах: «То це особиста церква Пашковського?!». Десь так.

То ж хай буде «РПЦЗ в Малині».

Чому знову про це. Виявляється, Малинська міська рада дала відповідь «на прохання окремих місцевих інтернет-ЗМІ». Оскільки допис проілюстрували торішнім відео, то його розгледіти було нелегко.

Допис Малинської міської ради у фейсбуці ТУТ. Прочитати текст без коментарів ТУТ. Предмет обговорення: Пане мер, для вас новина: «Украінци нє туда ідут»

Далі текст міської ради (курсивом)  й мої коментарі до нього.

Міськрада: На прохання окремих місцевих інтернет-ЗМІ щодо «висловити думку» чи «озвучити позицію» з питань, що стосуються релігії, інформуємо ще раз.

Коментар: А що, вже інформували раніше? А чому не назвати автора, «окреме інтернет-ЗМІ»? Ви Гарі Поттера начиталися?

Міськрада: Згідно зі статтею 19 Конституції України «органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України». Згідно зі статтею 5 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», церква (релігійні організації) в Україні відокремлена від держави. Держава не втручається у здійснювану в межах закону діяльність релігійних організацій.

Коментар: Безумовно. Держава не втручається в діяльність релігійних організацій… Тільки є «якщо». Якщо така організація не порушує Конституцію та закони України. У дописі, на який ви ймовірно посилаєтеся, є акцент на тому, що Агафангел прославляє російську імперію та зокрема імператора Ніколая. Що це, якщо не порушення Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики»?

А що каже Закон про місцеве самоврядування? Каже, що міський голова забезпечує здійснення у межах наданих законом повноважень органів виконавчої влади на відповідній території, додержання Конституції та законів України….

Міськрада: Разом з тим позиція міської ради чітко відображена у її прийнятих рішеннях.

Це, зокрема, рішення 25 сесії міської ради 8 скликання «Про звернення до Верховної Ради України» від 13 квітня 2022 року № 628, де міська рада підтримує ініціативу депутатів Верховної Ради України щодо заборони московського патріархату на території України.

Коментар: Не безумовно, але це рішення так-сяк можна підігнати під статтю 26 Закону про місцеве самоврядування: «Виключна компетенція сільських, селищних, міських рад».

Міськрада: На цій же сесії міської ради було прийняте рішення № 629 «Про звернення до священнослужителів та парафіян Української православної церкви», у якому депутати міської ради інформували, що «ми, депутати Малинської міської ради,… не бажаємо бачити нічого московського у нашій країні». І закликали парафіян громади не підтримувати московський патріархат. Це рішення також було прийнято одноголосно.

Коментар: Не знаю як і коментувати… Це взагалі поза компетенцією Малинської міської ради. Поміж тим, у тому одіозному рішенні є такі слова: «Вимагаємо через 24 години звільнити церкви, які належать Українському народу»! А сьогодні пишете — Конституція, закони, невтручання?

Мій торішній коментар: «А хто готував документ? При благих намірах він є суперечливим щодо закону і таким наче туди юрист не заглядав. “Вимагаємо від священників покинути…”. А якщо не покинуть?»

Міськрада: Таким чином, підтримавши такі рішення, у 2022 році місцеві релігійні громади, що перебували під юрисдикцією УПЦ (московського патріархату), масово перейшли до Православної Церкви України.

Коментар: Ніхто й нічого не підтримав. Минуло 24 години. Потім 36 і 48… А потім був інший двіж і пов’язаний з ним перехід церков. До слова, одна так і не перейшла.

Міськрада: З настоятелем громади, підпорядкованої РПЦЗ, що у центрі міста, також було проведено бесіду та доведено до його відома дані рішення.

Коментар: Нарешті. Щось по суті. Довели до відома й провели бесіду. І що? Нічого. Кому-кому, а «РПЦЗ в Малині» пальця в рота класти не треба. Вони ославили Малин з його рішенням «про 24 години» на весь світ, встановили біля входу прапор США, листи, звернення, підняли себе на жертовник… А ті, хто провів бесіду, тихенько розвернулися підібгавши хвіст. Мовляв, «геополітика» не наша справа.

Міськрада: Міська рада та особисто міський голова — винятково на боці Православної Церкви України. Саме у Свято-Покровському храмі по вулиці Городищанській відбуваються заходи щодо вшанування загиблих воїнів. До громадських заходів також долучаються представники ПЦУ. Міська рада по можливості допомагає вирішити питання, з яким звертається керівництво цієї релігійної громади.

Коментар: «Міська рада та особисто міський голова», ви молодці, що долучаєтеся й допомагаєте, але до чого тут храм по вулиці Городищанській?

Міськрада: Насамкінець звертаємо увагу, що питання переходу релігійної громади до того чи іншого підпорядкування вирішується лише цією громадою і не може бути нав’язане органом місцевого самоврядування, яким є Малинська міська рада.

Коментар: Безумовно, рішення громади про перехід — найкращий варіант, але не єдиний. Як і безумовно те, що орган місцевого самоврядування не може нав’язувати таке рішення (але рішенням «про 24 години» похвалилися»). Але якщо це відповідь «На прохання окремих місцевих інтернет-ЗМІ», то де там було про перехід і примус до нього?

Міськрада: Всі інші питання (реєстрація статуту, майнові та інші питання) вирішуються у порядку, визначеному чинним законодавством України.

Коментар: Знову по суті. І знову коротенько. Але це ключовий момент у цій історії. Чи не вам, товариство з міської ради, знати, що громада «РПЦЗ в Малині» не може зареєструвати статут. Чому? Тому що їх не існує. Вони в Житомир просять: «зареєструйте нам статут на площі Соборній, 3». А в Житомирі кажуть: «Нічого не знаємо, там вже зареєстрована громада УПЦ МП… То кажете це не ваше діло? Земельна ділянка надана одним, а користуються інші — не ваше діло? «РПЦЗ в Малині» пройшли всі судові кола й нічого не довели — не ваше діло? Та хай собі буде «РПЦЗ в Малині», але ж не на землі, на яку не мають права користування, і не в рейдернутій будівлі.

В публікації, яку ви коментуєте, так і написано:«Якщо, шановна владо, ви не хочете втручатися у справи церковні, то у справи майнові можете й зобов’язані…»

Міськрада: Щодо повної заборони діяльності релігійної громади через її антиукраїнську позицію та діяльність, — то це питання має бути вирішено на найвищому законодавчому рівні та із залученням відповідних силових структур, роботі яких міська рада завжди сприятиме. Правова держава — має бути правовою.

Коментар: Багато пафосу. Багато для такого очевидного вибіркового дотримання законності. Коли закони поділили на дві частини: ті, за недотримання яких щось може бути, й ті, за недотримання яких не буде нічого. Нічого, це якийсь штраф на гривень 500. Та це ще, як хтось доведе. Чхати на такі.

Ось, наприклад, вимога закону: «Сільський, селищний, міський голова не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед територіальною громадою на відкритій зустрічі з громадянами». Тут Олександр Ситайло встановив абсолютний рекорд й навіть не намагався створити якусь бутафорну подобу.

Або згадати он Калюжу… Мовчали. Розводили руки, мовляв, що зробиш — у них все законно.

В цілому відповідь міської ради нагадала мультфільм про Простоквашино.

«Мои папа и мама! Я живу хорошо, просто замечательно. У меня все есть, есть свой дом, он теплый...

А здоровье мое не очень. То лапы ломит, то хвост отваливается.

А на днях я линять начал. Старая шерсть с меня сыпется, хоть в дом не заходи...

До свидания, ваш сын, дядя Шарик.»

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини