Брудна гра: активізувалися бізнесмени, які претендують на малинську «Калюжу»

Ми вже збилися з рахунку, яка це за черговістю спроба загарбати популярну зону відпочинку. Втім нічого не змінилося – громаду й надалі мають за дурнів…

ТОВ «БМ-Граніт», яке роками добивається дозволів на видобування граніту на Малинщині, знову дало про себе чути. У номері Малинських новин за 15 червня опублікували оголошення про початок громадських обговорень щодо оцінки впливу на довкілля… Повідомила про це депутатка міськради Наталія Парфіненко:

«Відкрила номер Малинських новин за 15 червня, емоції переповнюють. На першій сторінці історії хлопців, що поклали свої життя за Україну, а на останній горе-бізнесмени розмістили повідомлення про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля нашої Калюжі. Вони ніяк не можуть відмовитися від планів видобутку каменю, тож бій громади і власників кар’єру триває. (…)

Впевнена, що міська рада докладе максимальні зусилля для збереження перлини Малинщини. Але потрібно залучити жителів громади. Потрібен юрист і еколог, щоб знову грамотно формувати листи. Потрібні активісти, щоб писати колективні звернення».

Нагадаємо, що 15 грудня 2022-го бізнесмени публікували оголошення про планову діяльність. У Єдиному реєстрі бачимо, що після цього від громади подавали зауваження і пропозиції на цю планову діяльність, а вже 16 червня у базу таки підвантажили Звіт з ОВД.

Втім, переглянути жоден з цих документів не вдається —  для громадськості вони закриті. Єдиний висновок, який можемо зробити – що бізнесмени поетапно рухаються до цілі. Щоправда, надалі роблять це своїми «старими» методами – неправдивою інформацією.

Ось приклад.  В останньому оголошенні, яке оприлюднене у газеті, посилаються на те, що громадські слухання на даний час не проводяться. Аргументують такі репліки начебто чинними ковідними обмеженнями.

Втім, як ми вже писали раніше, Кабінет Міністрів вніс зміни до постанови №1236, якою визначено особливості дії карантину для боротьби із коронавірусною хворобою на час дії воєнного стану в Україні. Документ набрав чинності 27 березня минулого року і ним встановлено, що обмежувальні протиепідемічні заходи не застосовуються на період воєнного стану в Україні. Втім, нам про це не говорять…

Але такі методи бізнесменів вже не дивуються. Вони з самого початку доволі зухвало фальшували документи, а влада на це закривала очі, удаючи, що «все під контролем».

Як от на початку року міський голова Малина Олександр Ситайло у відповіді на запит запевнив, що «Малинською міською радою в межах своїх повноважень та законодавства України вживаються заходи недопустимості провадження планованої діяльності ТОВ «БМ ГРАНІТ-У». 

Тоді голова також зазначив, що після оприлюднення суб’єктом господарювання звіту з оцінки впливу на довкілля, спеціалістами міської ради будуть підготовлені та надані до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України відповідні зауваження. Але поки що мерія жодних публічних роз’яснень цій ситуації мерія не дає. До слова, на громадські обговорення відводиться 25 днів з моменту публікації оголошення, минуло вже 13…  

То коли і куди приходити на громадські слухання?


Коментар по темі Володимира Нечипоренка:

«Пане голово Олександр Ситайло, пане заступнику Павло Іваненко , я ще міг зрозуміти, коли ви у січні грали в шпіонів, мовляв, треба все тихо зробити, щоб ворог не здогадався… Мовляв, у нас все під контролем. Але сьогодні ситуація така, що треба ГОЛОСНО і з НИЗЬКОГО СТАРТУ.

Ви ж уже знаєте про “початок обговорення звіту про оцінку впливу”? Якщо не знаєте, то прочитайте в “Малинських новинах”. Там ви побачите повну відсутність Малина (!!!). Навіть “звіт” лежить в Коростені (!!!) Я вже передбачаю, як буде “я не я, і хата не моя”, закон такий, хай “громадськість”, бо ми ж не при ділах…

Ні, ви, і всі депутати, усіх рівнів, при ділах. Питання в тому, у кого і які “діла”.

І от зараз момент істини — у кого діла, а у кого дєлішкі.

А дєлішками попахує, бо якби не так, то, той “звіт” мав би бути опублікований на сайті міської ради, як і позиція всіх, хто наділений повноваженнями…

І, пані Наталія Парфіненко , фраза “потрібен юрист і еколог, щоб знову грамотно формувати листи” є трохи партизанською. Так, громадськість обов’язково треба підтягувати, але вся робота — з юристами, їх оплатою, т.д. й т.п., — обов’язок органу місцевого самоврядування.

Приєднуйтеся товариство — Сергій ДинякОлег ДзюбенкоТетяна Грищенко

Для громадян: список депутатів міської ради тут https://cutt.ly/IwyUsjN6

Не треба все зводити до волання у фейсбуці — ловіть депутата за руку і питайте, що він робить. Особливо ті, хто живе за декількасот метрів від кар’єру. “Просніться — вас обікрали!” — може стати реальністю».

***

Нагадаємо, ТОВ «БМ Граніт-У» хоче рекультивувати цю ділянку, щоб видобувати граніт для будматеріалів. Вкінці 2021 року у Міністерстві захисту довкілля розкритикували плани бізнесменів.

Мешканці добре пам’ятають, що це далеко не перша спроба наполегливих бізнесменів добитися дозволів на розробку кар’єру. Втім, попередні спроби на певних етапах таки блокувалися. Як закінчиться цього разу, невідомо.

Детальніше ознайомитись з усією документацію по справі можна тут.

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини