Знову і знову…
15 грудня 2022 року в газеті «Малинські новини» опублікували «Повідомлення про планову діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля».
Знову мова про закинутий гранкар’єр, відомий у Малині як «Калюжа».
Знову ТОВ «БМ ГРАНІТ–У» хоче добитися свого — відкачати воду й почати розробку родовища.
Коментувати нема що: одиниці знайдуться, які почнуть галасувати, що це «робочі місця», «наповнення бюджету». Придивляйтеся до тих, у кого така риторика на вустах.
А чому це продовжується? Тому що цинічне фальшування документів зійшло з рук. Ще у 2018 році підприємство хотіло зробити «оцінку впливу».
Ось як тоді зазначалося у документах:
«Місце провадження планованої діяльності…
Розробка Малинського родовища граніту ділянка Городищенська буде проводитись за 0,5 км на північний схід від с. Городище у Малинському районі Житомирської області. Районний центр — м. Малин розташоване на відстані 6,0 км на захід від родовища».
І це у 2018 році, не в 1975-ому, наприклад, через декілька років після приєднання Городищ до Малина.
Здавалося б після цього, про цю справу можна було б забути. Але ж ні — після 2018-го у 2019-му і 2021-му роках доводилося відбиватися від «каменярів». Не потенційні розробники переймаються за свою «географічну» недалекозорість, а громада має постійно відбиватися від цієї навали.
Й ось знову — 2022 рік. З чого б то? Може, Малин посунули трохи й збільшилася відстань до житлових будинків?
У грудні 2022 року пишуть: «Планована діяльність полягає в розробці та подальшій рекультивації Малинського родовища гранітів ділянка Городищенська, яка розташована у Малинському районі Житомирської області, за 0.5 км на північний схід від с. Городище…»
Та що ж таке — і Малинський район є, і це за 500 метрів від села Городище… Газета «Малинські новини», 15 грудня 2022 року.
А в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля скупо. Можна знайти номер, і те, що документ оприлюднено 15 грудня. Сам документ, як то було раніше, не прикріплений.
Але є повідомлення:
«До завершення воєнного стану інформація відображається частково. Для отримання детальної інформації звертайтеся до УТО/УЦО».
А тепер слідкуємо уважно за діями місцевої влади. Щоб там не казали, але це набагато потужніший гравець, аніж “активні громадяни”.
Детальніше ознайомитись з усією документацію по справі можна тут.
Нагадаємо, ТОВ «БМ Граніт-У» хоче рекультивувати цю ділянку, щоб видобувати граніт для будматеріалів.