Справа «Калюжі»: у Міністерстві захисту довкілля розкритикували плани бізнесменів

ТОВ «БМ-Граніт» відмовили у висновку з оцінку впливу на довкілля через численні суперечності у документі

Вчора, 13 грудня, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України відмовило ТОВ «БМ ГРАНІТ-У» у видачі висновку з оцінки впливу на довкілля (ОВД). Без цього висновку, підприємці не зможуть розпочати видобуток граніту на популярній локації відпочинку «Калюжа». 

Рішення про відмову опублікували на сайті Єдиного реєстру з ОВД.

Причиною стали численні неточності в опублікованому підприємцями звіту з ОВД.

Наприклад, на одній сторінці йдеться про те, що відходи будуть вивозити на найближчий полігон згідно із договором, який укладуть з КП «Малин». Проте, Малинська мерія у своїх зауваженнях написала, що КП «Малин» не займається вивозом сміття і тим паче не має полігону.

Інша претензія стосується відстані до Ірші. Підприємці запевняють – йдеться про 25 м, натомість насправді – менш як 20 м. Зауваження також стосуються неправдивих даних щодо площі родовища та впливу на ґрунти.

Відтак, у Міністерстві вирішили, що через такі суперечності не можу сповна вивчити вплив на середовище та надати свого висновку. Тому й прийняли рішення відмовити. Документ підписаний заступником міністра Романом Шахматенком від 13 грудня.

У Малинській міськраді висловили вдячність усім, хто долучився до збереження місця відпочинку.

«Саме Ваша небайдужість та активність допомогли на державному рівні зупинити знищення «Калюжі». Слідкуймо надалі за перебігом подій та долучаймося до нашої спільної природозахисної справи. Дякуємо!», – пишуть на сайті мерії.


Втім, враховуючи наполегливість і невідступність горе-бізнесменів, схоже, радіти поки що рано. Законом про ОВД (ст. 12, п. 1) передбачено, що підприємці можуть оскаржити рішення у суді. А судитися для них – звична справа і майбутнє «Калюжі» вже не раз виносили на розгляд представників Феміди.

Детальніше ознайомитись з усією документацію по справі можна тут.

Нагадаємо, ТОВ «БМ Граніт-У» хоче рекультивувати цю ділянку, щоб видобувати граніт для будматеріалів.

Читайте також – «Виплив» персонаж з підмоченою репутацією: вмовляє на розробку «Калюжі»

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини