Чого чекати пацієнткам після реорганізації: інтерв’ю із завідувачкою пологового відділення Малинської лікарні

Дев’ять працівників втратять роботу, проте для пацієнток обіцяють зберегти увесь спектр послуг

Днями у фейсбуці Малинської мерії ошелешили новиною: на медзаклад чекає реорганізація через брак коштів. Ми не будемо зупинятися на тому, що фактаж у цій новині розмитий і залишає більше питань ніж відповідей. Після численних дискусій у соцмережах, зокрема, за участі керівництва, зрозуміло одне: через брак коштів, відділення об’єднують, медзаклад утискається. При цьому керівник закладу Антон Гончарук запевняє, що це не вплине на вчасність надання та якість послуг.

Оскільки у дописі мерії найбільше рядків приділили пологовому відділенню, ми запропонували розмову завідувачці акушерсько-гінекологічного відділення Малинської лікарні Наталії Полянській.

В інтерв’ю MALYN.MEDIA вона розповіла, що на практиці зміниться для жінок і чи зміниться в принципі, яка ситуація насправді з народжуваністю та які потужності зараз має акушерсько-гінекологічне відділення лікарні.

Наталя Полянська з працівниками відділення

– Наталю Анатолівно, прокоментуйте, будь ласка, загалом реорганізацію.

– Насамперед хочу сказати, що реорганізація у лікарні стосується не тільки пологового. Відділення не закриваються, а реорганізовуються. Це принципово важливо.

– Що це означає?

– Ті відділення, в яких було, для прикладу, два пости, тепер будуть мати лише один медичний пост. Але я звісно можу коментувати лише роботу свого відділення.

Зараз у нас акушерсько-гінекологічне відділення, але воно було розраховане на два пости: гінекологічний блок – на другому поверсі та пологовий – на першому, на два великі крила.

Коли почалася розмова про реорганізацію і про те, що НСЗУ на 2023 рік, згідно з їхнім планом розвитку, зменшить нам надсилання коштів, то вирішили, що з одним постом доведеться попрощатися.

Якби мені не було прикро, і якби мені було не жаль тих людей, які в нас тут пропрацювали все своє життя, але наразі держава не залишає нам іншого вибору.

– Гінекологічний пост скорочується, а як же самі гінекологічні послуги?

– Зараз скажу важливе. Самі послуги залишаються, лише ми переїжджаємо з другого поверху на перший. Іншими словами – утискаємося.

Наголошу ще раз: увесь спектр надання гінекологічних послуг у нашому відділенні зберігається. Тобто  великі та малі гінекологічні операції, лікування консервативне, лікування запальних процесів, загроз переривання вагітності тощо. Тобто усі послуги, які ми надавали раніше, ми будемо продовжувати надавати.

У нас також є гістероскопія (візуальний огляд стінок порожнини матки і цервікального каналу за допомогою тонкого оптичного приладу, – ред.) Хотілося б, щоб мешканки нашої громади про це знали. Тому що це важливий пакет у сучасній діагностиці. Він буде працювати.

Також відповідно на повну потужність працюватиме пологовий блок, тобто самі пологи та лікування патологій вагітності поки що, за інформацією директора, зберігається.

– А скільки медпрацівників втратять роботу через оптимізацію?

–  У нашому відділенні це дев’ять людей: чотири медсестри, чотири санітарки і буфетниця. Мені дуже прикро насправді. Я розумію, що в нас війна, що знайти роботу складно, якщо й взагалі можливо. Але такими є наші реалії. Нічого іншого не пропонує держава. Можемо тільки чекати на збільшення тарифів.

– Чи вистачить, на вашу думку, потужностей одного посту, щоб закрити  потреби всіх мешканок громади?

– Вистачить. Ми вже так працювали два роки, коли відкривалися додаткові пости в інфекційному відділенні під час локдауну і наші люди були змушені долучатися. Але при цьому це не впливало на якість і вчасність наших послуг.

Акушерсько-гінекологічне відділення у Малині

– Пані Наталю, мушу спитати, чи загалом інформація мерії стала для вас сюрпризом?

– Ні, про це вже йде мова близько місяця. Хоч я десь погоджуюся, що сама стаття стала несподіванкою для громади, люди збентежилися.

– У дописі мерії також окремим пунктом зазначено про претензії до пологового відділення. Якщо конкретно, там йдеться про падіння народжуваності. Що про це думаєте?

– Падіння народжуваності не залежить ні від лікарів, ні від мене особисто. І на це ніхто не має впливу… До слова, пологові відділення – дотаційні не лише в Малині, а й в інших регіонах, тому що тарифи, які НСЗУ заклала на пологи, на кесарський розтин – не відповідають дійсності по собівартості.

– А ми можемо в цифрах навести приклад, скільки народилося діток у лікарні торік і у 2022-ому?

– Торік у нашому відділенні було 246 пологів, у цьому році – 215. Тобто ми виходимо майже на ту ж саму цифру, не заважаючи на війну, на евакуацію наших мешканок в інші міста України та за кордон. Але водночас до нас їдуть жінки із сусідньої Київської області, з окупованих територій. Зокрема, якщо говорити про перші місяці війни. І ми з вами про це розмовляли ще навесні. 

– У мережах мешканки громади залишали коментарі, що жінки їдуть народжувати у Житомир, Коростень чи інші міста. У чому причина такої недовіри?

– Цього року набагато менше жінок їдуть на пологи в інші заклади. Говорю це з усією відповідальністю.

– Мерія пише, що створюють комісію, яка перевірить роботу пологового. Прокоментуй ще це, будь ласка.

– Комісія створена, але ані до мене особисто, ані до будь-кого з нашого відділення члени комісії не зверталися. Можливо, вони зверталися до когось іншого. На загал, роботу нашого відділення чи взагалі будь-якого іншого, на мою думку, повинні перевіряти виключно медичні працівники, які в цьому розбираються. Можливо, комісія буде перевіряти якісь економічні аспекти – цього я сказати не можу.

– Загалом, вважаєте претензії виправданими?

– Я тут завідую шість років, і станом на зараз наше відділення повністю укомплектоване медичним обладнанням. Шість років тому це були просто відремонтовані шість палат з туалетом і душем. У палатах стояли залізні ліжка, із залізними сітками, з ватними матрацами. І виглядало все далеко не так, як це є сьогодні.

Медична назва наших палат зараз – це «сімейний пологовий зал». Чому сімейний? Тому що там є місце для члена сім’ї, для партнера. Він може там перебувати від моменту поступлення породіллі до виписки, не залежно від того: чи це чоловік, чи  мама, чи сестра. Кожен такий сімейний родзал оснащений туалетом і душем. Тобто, жінка не зіштовхується з іншими породіллями, бо все є в палаті. А сам інтер’єр — наближений до домашнього для комфорту наших пацієнток.

У таких палатах також є трансформери, які після пологів перетворюються на комфортабельні ліжка. З ліжками нам поміг Хлібний дім – з вашого дозволу згадаю про його керівника Аркадія Маргуліса. У нас також є сучасна узд-апаратура, а віднедавна ми також включені у проєкт допомоги від британської організації і нам вже надали обладнання для роботи без світла.

Вдалося долучитися до програми завдяки нашому обласному гінекологу, яка відзначила нашу роботу під час війни. Маємо також дихальний апарат і реанімаційний столик.

Під час отримання апаратури для лікарні

– А чого не вистачає пологовому відділенню?

– На цей час, якби мене запитали, що нам треба з апаратури, я б відповіла: нічого не потрібно, всім забезпечені. На сьогодні наше відділення – шість пологових сімейних залів, повністю оснащених, і повірте, далеко не кожен заклад на Житомирщині може таким похвалитися, при всій повазі до інших лікарень. І по правді кажучи, вважаю, що це наша велика перевага. Але якщо на рівні міста вирішили втрутитися роботу пологового, чи раптом мають якісь рішення щодо підсилення народжуваності – то я, звісно, не можу заперечити. 

На завершення звернуся до жінок, які стривожені новинами: будь ласка, зберігайте спокій та звертайтеся до наших медиків по допомогу, ми готові вас обстежити та прийняти. І для цього не треба їхати у Житомир чи Коростень.

Розмовляла Олена ПЕТРЕНКО

Читайте також — Неймовірна історія вагітної мешканки Ірпеня, яка втекла у Малин і тут щасливо народила хлопчика

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини