3 млн 330 тис. грн штрафів за «п’яне» кермування: Малинський суд опублікував сумну статистику

700 400 гривень вже добровільно сплатили до бюджету громади

У 2022-ому році побільшало справ, які стосуються водіння напідпитку.

Про це повідомив Малинський районний суд.

Так, у 2020 році на розгляд до суду надійшло 238 справ зазначеної категорії, протягом 2021 року — 244.

З початку нинішнього року, станом на 15 листопада, на розгляді у Малинському районному суді вже перебуває 263 справи про адміністративні правопорушення за ст. 130 КУпАП.

У 198 справах, розглянутих на сьогодні: 178 осіб визнали винними та до них застосовано стягнення у виді штрафу, в тому числі у 130 випадках із застосуванням додаткового стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 1 року; 20 проваджень закрито.

Нагадаємо, що з 17 березня в Україні почали діяти нові штрафи за порушення правил дорожнього руху. Зокрема, суттєво посилилась відповідальність за керуванням автомобілем напідпитку. Сума штрафу зросла із 10 200 грн до 17 000 грн з позбавленням права керування на рік. Якщо водія двічі впіймають нетверезим за кермом, його оштрафують на 34 000 грн. І після цього можуть ще й арештувати на десять діб чи конфіскувати авто.

Важливо, що тепер держава має право продати на аукціоні конфіскований автомобіль і пізніше віддати гроші власнику. Якщо водія впіймають двічі нетверезим за кермом впродовж одного року, то сума штрафу становитиме вже 51 000 грн, а за ґратами він проведе до 15 діб. Можуть також конфіскувати автівку.

Крім того, визначені у санкціях ст. 130 КУпАП штрафи не є остаточними, адже в таких розмірах вони застосовуються судом при призначенні стягнення і діють протягом 15 днів з моменту набрання постановою законної сили та отримання правопорушником її копії. Надалі, якщо штраф не було сплачено особою добровільно, призначений судом штраф подвоюється.

Однак, не дивлячись на значний розмір штрафів, для деяких жителів громади це не стало перепоною для притягнення до відповідальності за ст. 130 КУпАП вдруге та, навіть, втретє протягом року!

Так, в поточному році 15 осіб повторно були притягнуті до відповідальності, а двоє — тричі протягом року.

Наразі загальна сума накладених у 2022 році штрафів за ст. 130 КУпАП складає 3332000 гривень, з них добровільно сплачено до бюджету громади – 700 400 гривень.

«Хоч ігнорування Правил дорожнього руху добряче «б’є по гаманцю» несумлінних водіїв, однак кардинально покращити ситуацію може лише зміна ставлення осіб, які перебувають за кермом, до власних обов’язків — неухильного дотримання Правил дорожнього руху України.

Не нехтуйте власною безпекою та безпекою оточуючих — не сідайте за кермо нетверезими», — закликають у Малинському суді.

Читайте також — Обережно, п’яні за кермом: на Малинщині масово зупиняють нетверезих водіїв

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини