З дитинства нас привчають себе «ламати»: про чужі інструкції

Чи потрібні тобі декілька цілей, коли ти при цьому заганяєш себе у хворобу, яка, своєю чергою, точно зможе тебе сповільнити і змусить подивитися вглиб себе і побачити правду…

Якщо кожен з нас озирнеться назад, на своє життя, то побачить одну закономірність, скоріше пастку, в яку потрапляємо ми, якщо є бажання змінити себе. У прагненні змін ти забуваєш про себе та свої справжні бажання, а все тому, що головний спосіб взаємодії з собою — це насилля.

З дитинства нас привчають, що себе потрібно «ламати», щоб отримати потрібний результат. Слова, воля, самодисципліна, крокують з нами поруч упродовж всього життя, коли ми до чогось прагнемо.

Йдучи в зал займатися фітнесом чи йогою або ще чимось, ти так себе закатуєш, ігноруючи всі сигнали тіла, що тиждень не зможеш рухатися. Чи потрібні тобі декілька цілей, коли ти при цьому заганяєш себе у хворобу, яка, своєю чергою, точно зможе тебе сповільнити і змусить подивитися вглиб себе і побачити правду…

Частіше за все, у нас у всьому крайності. Якщо виховувати дітей ласкою, то заласкаємо їх до істерики, при цьому точно ти забудеш про себе і свої потреби, приховуючи роздратування на дітей. Постійна війна з собою та і з зовнішнім світом — це єдиний спосіб взаємодії в нашому існуванні.

А ще іноді нам кажуть змиритися — це ще один з різновидів насилля над собою. Ти просто як робот виконуєш написані кимось інструкції до твого ж життя.

Все родом з дитинства, коли вчили покори.. Та мало хто вчить нас звертати увагу на свої відчуття, розбиратися саме з ними, признавати свої страхи, біль, роздратування, гнів, ненависть, бо ти не маєш відчувати негативні емоції. Це негарно — тобі кажуть.

Малин, 2023 (фото: Юлія Плотницька)

Ти йдеш у ситуації, які тобі не подобаються тільки на енергії покори, не маючи жодних внутрішніх опор та підтримки, знань про себе. У підсумку — ти провалюєшся в депресію, ще більше руйнуючи себе та відносини. При цьому ти не забудеш цькувати себе за невдачу. Ми такі безжальні до себе! Наша увага будь-де, тільки не на собі та не своїх відчуттях.

Як жити по іншому?

Все просто: піклування про себе — єдиний правильний спосіб взаємодії з собою. Ти маєш уважно вивчати себе; виявляти сильні та слабкі сторони, вчитися з ними жити; давати собі підтримку, а не підганяння; бережно, не поспішаючи брати себе за руку, коли будуть спрацьовувати звичні реакції насилля нас собою. І не забувати про баланс…

Малин, 2023 (фото: Юлія Плотницька)

І найцікавіше, що з появою піклування у тебе зникне бажання змінити себе.

Пам’ятай, що кожен з нас має право на своє проживання і воно не має бути подібним до твого. Немає ідеального шляху.

P.S. З любов’ю та теплом мого серця. Ідеальний Світ через об’єктив мого фотоапарата

Читайте також — Про життя: Ти – єдина людина, яка може вирішити всі свої проблеми

Юлія Плотницька
Юлія Плотницька
Авторка з Малина. Пишу з любов'ю історію свого життя та фотографую – так, як відчуваю.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини