У Житомирі парафія РПЦЗ перейшла до ПЦУ. Амєріка мовчить

Ця подія знову нагадала про храм на центральній площі Малина

У цьому храмі, як відомо, прижилася РПЦЗ (А). Знаходиться вона там на «пташиних правах». Земля під храмом надана в користування міською радою (увага!) УПЦ МП. Так, формально — московській церкві. І сьогодні так. 

А чиє приміщення? Безгосподарське. А парафія РПЦЗ тримається там виключно за допомогою судових позовів. Напевно жоден храм, з найближчих, не пов’язаний з такою кількістю судових справ. Цю історію можна вимірювати не справами, а десятиріччями. А ще Джон Гербст і Амєріка.

“Оберіг” РПЦЗ у Малині

Пам’ятаєте, як торік парафії УПЦ МП перейшли в ПЦУ? Якісь пропозиції робили й громаді РПЦЗ. Але нічого не вийшло. Там підійняли прапор США, повісили біля входу й сказали: «За нами Амєріка!»

Ну раз Амєріка… Керманичі тихенько спустили все на гальмах і прошепотіли: «За ними Америка!»

Ну окей. Ми ж не якісь там ксенофоби. Але! Предстоятель цієї церкви спалив усі мости… Про це тут: «Майдан став схожий на жертовник вавилонських богів».

А що в Житомирі

До Православної Церкви України перейшла релігійна громада Ікони Божої Матері Іверської Мироточивої РПЦЗ.

Про це повідомив керуючий Житомирсько-Овруцькою єпархією ПЦУ, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій.

Фото з фейсбуку єпископа Паїсія

Як йдеться в повідомленні, у приміщенні Управління Житомирсько-Овруцької єпархії відбулася зустріч з настоятелем протоієреєм Олександром Лелекою та з представниками релігійної громади Ікони Божої Матері Іверської Мироточивої Російської Православної Церкви За кордоном (РПЦЗ) м. Житомира, центр якої знаходиться у м. Одесі (митрополит Агафангел Пашковський).

Під час загальних зборів громада ухвалила рішення про перехід з Російської Церкви до складу Житомирсько-Овруцької єпархії Православної Церкви України. За їхнім проханням їх було прийнято до Помісної Церкви.

Як, виявляється, все просто — громада ухвалила рішення і перейшла в ПЦУ. Тепер не треба їм звиватися поміж Богом, Агафангелом та царською сім’єю. Америка не проти.

А тепер знову в Малин

Парафія РПЦЗ не має прав на землю. Парафія РПЦЗ не має права власності на будівлю. Предстоятель церкви митрополит Агафангел каже, що війна в Україні — це «війна глобалістів», культури цієї (української) він не розуміє, дуже й дуже проти Путіна, але ж… він дуже й дуже за ту імперську росію, що була при Нікалає. А в Україні менше зло.

Та хай би вже. Ми ж толерантні люди… І обережні, там же Америка. Та ось, зла іронія, цей храм потрапляє майже у кожен кадр сумної процесії поховання загиблих Героїв України.

Звук: фрагмент інтерв’ю митрополита Агафангела (Пашковського) 2022 року

Америка не повстала. Зібралася громада у Житомирі й перейшла в ПЦУ. Але то поміж Богом і людьми. А от світська влада мала б розібратися зі справами земними. Як мінімум, повернути землю, сказати чиє то майно на тій землі.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини