У Малині планують відкрити Центр життєстійкості: що це за проєкт і чим буде корисний

Це спільний проєкт ГО «Сузір’я Малин» та міської ради

Днями у Міністерстві соціальної політики повідомили, що Малинська громада стала однією з перших, де запустять проєкт, який буде підтримувати ментальне здоров’я мешканців, зокрема, й переселенців. Це спільний проєкт Малинської міської ради та ГО «Сузір’я Малин», яка перемогла у конкурсі, за підтримки міністерства.

Для розуміння, на початку 2020-го в Україні прийняли Закон «Про соціальні послуги», який вже тоді дозволяв закупляти соціальні послуги у приватних чи громадських організацій. Тобто не будувати міські геріатричні пансіонати чи комунальні центри з різних потреб, а замовляти ці послуги у тих, хто має досвід у цій сфері чи готовий з цим працювати.

Як розповіла MALYN.MEDIA, керівниця ГО «Сузір’я Малин» Леся Черниш, головна мета цієї послуги – навчити кожного бути емоційно та ментально стабільним у кризових умовах, долати стрес та могти безкоштовно отримати навички першої психологічної допомоги рідним. Адже в умовах війни ці потреби загострюються у рази.

Згідно з інформацією із сайту Мінсоцполітики, центр має запрацювати вже у грудні, проте з’ясувалося, що поки що є нюанси.

«Вже визначили приміщення, яке підходить по всіх вимогах під ці потреби — воно розташоване на вулиці 30 років Перемоги, 1 у Малині. Проте наразі воно потребує косметичного ремонту. Ремонтувати його має Малинська міська рада, і звісно ж, на це треба певні кошти і час. Та сподіваюся, що вдасться це питання вирішити. Або ж можливо мерія зможе підібрати нам інше приміщення, схоже, у якому також зможемо працювати. Поки що важливо, що у міській раді розуміють потребу такого Центру для нашої громади, у якій, якщо не помиляюся, проживає близько 55 тисяч населення», — зазначила співрозмовниця.

Окрім приміщення, міська рада також, згідно з умовами проєкту, має покривати витрати на комунальні послуги. А вже заробітну плату працівникам, сплату податків та розхідні матеріали фінансуватиме Міністерство, тобто державний бюджет.

Зі слів Лесі Черниш, загалом до роботи в Центрі планують залучити п’ятеро працівників – це психологи і соціальні працівники. Саме вони будуть  надавати психологічну допомогу та практичні навички подолання стресу.

«Окрім цього плануємо, що у перспективі нам вдасться ще й, можливо, поєднати в одному центрі й інші послуги. Наприклад, це може бути *Ветеранський хаб і Центр денного догляду. Але насамперед нам треба розуміння громади, що такі проєкти важливі і потрібні», — каже Леся Черниш.

До речі, Катерина Пушкарьова – фахівчиня з соціальної роботи – представляла Малинську громаду на серії тренінгів від ЮНІСЕФ та ВООЗ у рамках цього проєкту. У коментарях Мінсоцполітики вона більше детально розповіла про плани.

«Особливий акцент ми зараз зробимо на сімейних консультаціях і почнемо активно працювати з батьками. За наших умов, дуже важливо підтримувати дітей і вчити їх долати стрес. Саме з цього ми і почнемо в нашій громаді. Будемо розбирати і разом практикувати вправи з тренінгу “Батьківство без стресу”. А далі — розширюватимемо спектр послуг з огляду на запити людей», — зазначила у Катерина Пушкарьова.

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини