Домашні тирани поруч: на Малинщині зафіксували майже 500 випадків насильства

Постраждалі звертались в основному через фізичне насильство

Сумна статистика говорить про те, що від стусанів та побоїв у світі потерпає кожна п’ята жінка. Миритись із психологічними образами та приниженням доводиться кожній третій.

В Україні – ситуація не краща, адже лише нещодавно жертви почали принаймні не соромитись говорити про випадки жорстокості та звертатись у поліцію. Звісно, з надією на порятунок…

У Малинському відділенні поліції нам повідомили, що за неповних дев’ять місяців 2021-го правоохоронці отримали 400 звернень від мешканців Малинщини через домашнє насильство. З них 207 – випадків зафіксували у Малині, а решта – на території нашої громади.

Через такі випадки у поліції склали майже 250 адміністративних протоколів. Зазначимо, що адміністративна відповідальність не передбачає довгострокове позбавлення волі, а це означає, що кривдник відплатиться максимум штрафом чи виправними роботами.

У відділення поліції Малина розповіли, як реагують місцеві правоохоронці у випадку таких звернень.

«Диспетчер може попросити коротко описати ситуацію та запитати дані потерпілої. А вже на місці вони зупиняють правопорушення, проводять роз’яснювальну бесіду з кривдником та розповідають постраждалим про їхні права. Якщо потерпілі готові писати заяву, то поліцейські приймуть її на місці», – розповідають у відділенні поліції №1 Малина.

У випадку, якщо жертва потребує медичної допомоги, викликають «швидку». Поліцейські також можуть винести так званий «заборонний припис» на кривдника, через який він має терміново покинути спільне житло та не наближуватися  до жертви. В окремих випадках кривдника можуть забрати у відділок і там опитати. На місце також можуть виїхати слідчі, якщо йдеться про кримінал.

Якщо у сім’ї виховується дитина, то поліція повинна терміново сповістити про випадок насильства соціальні служби.  Якщо соцпрацівники після перевірки з’ясують, що малечі загрожує небезпека, то вони зобов’язані терміново вжити заходів, які врятують дитину. Кривдників також мають поставити на спеціальний облік.

Та, як правило, через безвихідь жертви насильства часто готові забувати образи та самі зупиняють дії правоохоронців. Зрештою, законодавча система покарання тиранів – якими, до речі, є як чоловіки, так і жінки – лише віднедавна запрацювала у такому форматі, як це є у розвинених країнах. Зокрема, влітку президент підписав закон, який дозволяє жертвам вимагати моральну та матеріальну компенсацію від тиранів.

Для розуміння – загалом цього року в Україні зафіксували понад 28 000 звернень у поліцію через насильство. Серед постраждалих – 22 000 жінок, 3400 чоловіків і 2400 дітей.

Зараз у містах України практикують створювати мобільні групи реагування, які терміново виїжджають на виклик. А також надають психологічну та юридичну допомогу. Якщо є потреба, забирають постраждалих у спеціальні притулки. Такі групи вже працюють в обласних центрах України. Окрім фізичного насилля, розрізняють ще психологічне, економічне та сексуальне.

ВАЖЛИВО. У Малинській поліції закликають постраждалих не терпіти насильство та звертатись по допомогу. Психологи ж, своєю чергою, зауважують, що, як правило, кривдники чи аб’юзери, які вважають себе головними у стосунках  і чинять психологічне чи фізичне насильство, – не змінюються: ні під впливом вашого кохання, ні під впливом молитов чи навіть благань дітей. І там, де є жертва, завжди буде кривдник – так працює трикутник Карпмана «Жертва-Рятівник-Переслідувач».

І що цікаво, розірвати це замкнене коло під силу не тільки рятівнику, а й жертві, яка з допомогою поліції та психологів може врятувати своє життя та життя і психіку дітей, які в силу свого віку не можуть самі себе захистити.

Читайте також – Домашнє насильство: у Малині поліція та соцслужба шукали спільні механізми протидії.

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини