Смерть 19-річного студента після вакцини у Бучі: що показав розтин

Під час розтину виявили серцево-легеневу і коронарну недостатність, а також набряк легень. Остаточна причина смерті буде відома за місяць.

Стали відомі перші висновки медиків стосовно можливих причин смерті 19-річного студента Володимира Сала, який раптово помер 13 вересня у Бучі. За кілька годин до смерті хлопець отримав щеплення. Через резонансність випадку у МОЗі оприлюднили результати експертизи щодо можливих причин смерті хлопця. У хлопця виявили серцево-легеневу та гостру коронарну недостатність, а також набряк легень.

У МОЗі наголосили, що це попередні причини смерті. І попереду ще додаткові дослідження – зокрема, так звані гістологічна та токсикологічна експертиза, які допоможуть встановити остаточно причину зупинки серця студента. Результати обіцяють повідомити за місяць.

Фахівці кажуть, що перераховані «попередні причини» є лише симптомами, які не можна вважати причинами, які призвели до зупинки серця. Такі заключення роблять тоді, коли ще не знають причини, і їх можна назвати шаблонними. А сама «коронарна недостатність» попри словотвірну схожість із «коронавірусом» – означає зовсім інше, зокрема, свідчить про порушення так званого коронарного кровообігу.

Цим симптомам, зі слів медиків, мало передувати ще щось – наприклад, тромбоз,  який міг розвинутись раптово.  Яку роль у цьому процесі відіграла вакцинації – поки що невідомо…

У Бучанського центру первинної медико-санітарної допомоги, де хлопцеві робили щеплення підтвердили вакцинацію та повідомили, що після вколювання сироватки Володимир почувався добре. До речі, його вакцинували Comirnaty/Pfizer-BioNTech.

«Із цього ж флакону щеплені ще п’ять людей, усі вони почуваються добре. Протягом 30 хвилин медичного нагляду після вакцинації в хлопця скарг на самопочуття не було», – відзначають у Міністерстві охорони здоров’я.

Наразі цю трагедію розглядає регіональна група оперативного реагування на несприятливі події після імунізації/туберкулінодіагностики Департаменту охорони здоров’я Київщини. Також відомо про те, що усі випадки смертей після вакцинації розслідує Державний експертний центр МОЗ. Наразі відомо розслідування 95 випадків, 77 з яких показали, що вакцинація лише співпала зі смертю і заперечили причинно-наслідковий зв’язок. Загалом станом сьогодні вакцинувались майже понад шість мільйонів українців.

Нагадаємо, що Володимир Сало помер у понеділок, 13 вересня. У цей же день, о 14:30 він вакцинувався від коронавірусу. До вечора почував себе добре, о 18:30 вечеряв у студентській їдальні, потім пішов у кафетерій, де грав у настільні ігри. Пізніше піднялася температура, о 20:15 почалися судоми. О 20:35 зник пульс і дихання. Медичні працівники УГІ робили йому штучне дихання до приїзду швидкої, яка прибула о 20:45. Швидка реанімувала Володимира близько години, та, на жаль, марно.

Хлопець  був студентом третього курсу філологічного факультету Українського гуманітарного інституту. Сам він родом із села Добросин, Львівської області. Виховувався у багатодітній сім’ї та був наймолодшим сином.  Одногрупники та друзі відгукуються про нього, як про доброго та чуйного хлопця, який неодноразово долучався до благодійності та здавав кров. Поховали хлопця 16 вересня на Львівщині.

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини