Перлини Житомирщини: топ-7 місць для мандрівок на вихідні

Цікаві та унікальні місця на Житомирщині для подорожей на один день.

На ці вихідні у Малині знову прогнозують сильну спеку. Пропонуємо вам добірку цікавих локацій у Житомирській області, куди можна втекти від жари та цікаво провести час.

1.ПАРК ДРЕВЛЯНСЬКИЙ В КОРОСТЕНІ

Парк імені Островського – найвизначніша пам’ятка Коростеня. Розташований у самому центрі міста, на  берегах річки Уж. Пишний міст через річку, величезна статуя князя Мала та княгині Ольги, чимала мережа прогулянкових доріжок та ще багато цікавого.

Парк Островського

2. СТАРИЙ СОЛОТВИН: ЧАРІВНЕ МІСЦЕ НА ОСТРОВІ КОХАННЯ

Цей острів розташований в селі Старий Солотвин Бердичівського району. Мальовнича хатинка посеред води входить у топ інстаграмних локацій і точно вартує приїзду. Будинок рибалки на острові Кохання, як його ще називають, розташований посеред річки Коднянка. Його полюбляють пари і молодь, адже це місце дуже вдале для пейзажних знімків.

Приїхати сюди можна у будь-яку пору року, а от фотографуватися радимо на світанку – у цей час тут найменше гостей.

Острів кохання

3. ДЕНИШІ

Дениші – це крихітне село, але не зважаючи на це, тут є декілька цікавих мальовничих місць. У самих Денишах на березі річки Тетерів розташовані руїни садиби підприємців Терещенків (кінець XIX століття). Скелясті береги біля греблі багато років привертають увагу скелелазів з усього світу.

Неподалік у селі Тригір’я  розташований монастир, з території якого відкриваються чудові краєвиди. Всі ці місця дуже близько один до одного, сюди можна приїхати погуляти на декілька годин,  або ж зупинитися з наметом на ночівлю.

Руїни садиби родини Терещенків

4. ЗАМОК РАДОМИСЛЬ 

У 1612 році монахи Києво-Печерської Лаври тут побудували першу в Центральній Україні папереву фабрику. ЇЇ засновником став відомий релігійний і громадський діяч тих часів Єлисей Плетенецький (1550-1624). 

У 1902 році будівлю реконструювали, використовуючи червону цеглу. Після цього тут був млин. У 1989 році млин випустив останню партію борошна і до 2000 року нагадував сміттєзвалище. Прилегла територія була абсолютно занедбана. Згодом тут створили історико-культурний комплекс з єдиним у світі музеєм української домашньої ікони.

На сьогодні територія замку з усіх боків оточена водою та пишним ландшафтним парком. Тут б’ють джерела, ростуть рідкісні рослини,  живуть  видри, норки, бобри, лелеки, плаває риба. 

Замок Радомисль

5. БЕРДИЧІВСЬКИЙ ЗАМОК

Бердичівський замок, збудований наприкінці XVIст. Янушем Тишкевичем. У 1630 році будівлю передали «босим кармелітам» (їм заборонялось носити шкіряне взуття). 1648 року замок був зруйнований військами Максима Кривоноса. А вже 1745 року кармеліти відбудували його у бароковому стилі. За радянських часів тут були різноманітні освітні заклади, а нині працює Бердичівский історико-культурний заповідник.

Бердичівський замок

6. ТУРЧИНІВКА

У маленькому селі Турчинівка Чуднівської громади можна подивитися на палац цукрових магнатів Терещенків. Побудований у 1899-1900 роках. У 20-х роках був розграбований і пристосований під потреби освіти. З 1985 року – розташоване Турчинівське СПТУ – 30, нині – Турчинівський професійний ліцей. Будівля палацу з 1999 року перебуває у Державному реєстрі національного культурного надбання.

 Навколо маєтку розташований парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва першої половини XIX ст. Має площу 11 га. З 1970 року парк входить до складу природно-заповідного фонду України.

Біля палацу – гарний ставок і парк. Мандрівники можуть прогулятись маєтком, розглянути вишукані фрески та насолодитись атмосферою минулого.

Палац Уварової у Турчинівці

7. ПОЛІСЬКИЙ ПРИРОДНИЙ ЗАПОВІДНИК

Природний заповідник розташований на території колишніх Олевського та Овруцького районів. Ліси тут збережені у тому вигляді, як вони існували сотні років тому: з озерами та болотами, струмками та різноманітною рослинністю.  Тут також водяться лосі, рисі, глухарі, орябки, бородаті сови та інші представники рідкісної фауни. Розумний вибір, щоб сховатися від спеки.

Поліський природний заповідник

За матеріалами: moemisto.ua, veterdoit.com.

Читайте також – Мандрівниця Наталя Литвиненко – про 10 років подорожей горами, пустелями і краєм світу.

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини