Розповідаємо, де можна з користю провести передостанні вихідні літа.
1. Палац Грохольських-Терещенків у Червоному.
Вражаюча, нині напівзруйнована триповерхова неоготична будівля з двома вежами була зведена польським магнатом Адольфом Грохольським в 1851 р.
Чудовий навіть у напіврозваленому стані, палац Терещенків у селі Червоне наче виринає із хащів. Ця будівля вражає не тільки розмірами, а й архітектурними рішеннями, а в одному з його приміщень є навіть театр! Палац будували на три поверхи, його форма – чотирикутник, але прикрашений трьома вежами. Ще дві так звані замкові вежі виконували ролі окремих павільйонів.
Сьогодні від палацу Терещенка залишились лише стіни, але й вони несуть на собі відбиток розкішного життя, що протікало тут до 1917 року. На жаль, у радянську епоху палац постійно переходив до різних хазяїв, що не дуже опікувалися збереженням його для наступних поколінь. Наприкінці 20 сторіччя влада України передала палац жіночому монастирю Святого Різдва Христового.
2. Турчинівка, Палац Терещенків.
Подейкують, що у Терещенків було 99 маєтків, а більше в імперії дозволялося мати лише самому анператору, типу армію на свої кошти треба утримувати і всяке таке. Терещенки були багаті люди, ймовірно, найбагатші в країні, і вони дійсно могли мати таку кількість маєтків. І навіть якщо це правда, то маєток у Турчинівці був далеко не найгіршим, недаремно він один із двох, які Терещенки збудували спеціально для себе. Решту купили.
3. Рогачі. Палац Корницьких
Палац збудували на замовлення власника тутешніх земель Венчислава Корницького у 1908 році. Стиль, який вибрав київський архітектор Кароль Іваницький, не був надпопулярним у той час, але чітко вписувався в епоху історизму в архітектурі – це був неокласицизм. На будівництво Корницький витратив дуже велику суму – 69 тисяч рублів – будувалося ж навіки, хіба ж знав хтось, що скоро в ці місця прийдуть палацоненависники…
4. Верхівня. Палац Ганських.
У Верхівні стоїть палац Евеліни Ганської, який збудував у 1780-х роках відомий архітектор Блеріо. У ньому кілька років прожив Оноре де Бальзак. Пам’ятка історії, архітектури та садово-паркової культури кінця 18-початку 19 століть. Розташований в селі Верхівня Ружинського району Житомирської області. Занесений до реєстру національних святинь України.
5. Нова Чортория. Палац Прушинських-Оржевських.
Складається з палацу, парку, церкви-усипальниці, в’їздної брами з прибрамним будиночком, парового млина. Пам’ятка архітектури національного значення, датується 18-19 ст. Після Жовтневої революції маєток перейшов у власність радянської влади, і у 1920 році на його базі працював Волинський аграрний технікум. Зараз, до речі, у колишньому палаці розміщено Новочорторийський аграрний технікум.
Читайте також – Куди поїхати на вихідні: житомирські Мальдіви. Раніше ми готували підбірку популярних локацій для одноденних поїздок на вікенд.
За матеріалами Україна Інкогніта.