У Коростені будівельники знайшли кістки мамонта. Відео

На цікаву знахідку натрапили під час копання котловану

У Коростені під час підготовчих будівельних робіт перед встановленням флагштоку будівельники знайшли кістки, які могли належати мамонту.

Про це Суспільному розповів старший науковий співробітник інституту археології Національної академії наук Андрій Петраускас.

За його словами, знайдені кістки за своїм розміром, складом, характером знахідки вірогідно належали саме мамонту.

Знахідка зблизька. Фото: Суспільне Житомир

«Вони ще в дуже гарному стані, не трухлі. Ми можемо сподіватися, що при розкопках, які будуть проводитися у жовтні, ми зможемо отримати якийсь кістковий матеріал у гарному стані. Також важливо те, що воно знаходиться на шаруваннях, які належать до льодовикового періоду», – зазначив Андрій Петраускас

Заступниця коростенського міського голови Наталія Чижевська говорить, що рештки мамонта знайшли у Коростенському парку відпочинку під час копання там котловану, де планували встановити 50-метровий флагшток до Дня Незалежності.

«Для усіх це було великою несподіванкою. Ніхто не міг повірити, що ці знахідки можуть належати до доби середнього палеоліту. А це означає, що цими археологічними знахідками мають опікуватися міжнародні науковці. Ми звернулися до інституту археології, вони приїхали і на своєму рівні визначили, що це кістки мамонта», – сказала Наталія Чижевська.

Суспільне Житомир

Завідувач відділом природи Житомирського краєзнавчого музею Петро Печенюк говорить, що знайдені рештки мають бути під постійним наглядом.

«Рештки тварин майже завжди знаходять у гарному стані, а їхні руйнування у більшості випадків пов’язані з тим, що люди не знають, як з ними поводитися. Знайдені залишки потребують негайної фіксації, а у подальшому – консервації. І цього часто не проводять, тому це призводить до їхнього швидкого руйнування», – розповів Петро Печенюк.

Наразі місцева влада веде перемовини з підрядниками щодо встановлення накриття над місцем знахідки, щоб вберегти кістки від пошкоджень до приїзду науковців. Роботи із встановлення флагштока в міському парку призупинили.

Зауважимо, що Україна була для мамонтів батьківщиною в період від 3 млн років тому до приблизно 12-11 тис. років тому.

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини