На Житомирщині 16 медзакладів сформують госпітальний круг: Малинська лікарня матиме статус «загальної»

Лікарні будуть розділені на надкластерні, кластерні та загальні

У рамках подальшого розвитку реформи охорони здоров’я кожна область стане окремим госпітальним округом, який своєю чергою поділятиметься на кластери. У Житомирській області госпітальний округ сформують 16 медичних закладів: 2 лікарні визначено як надкластерні, 5 кластерних та 9 загальних.

Про це повідомила пресслужба Житомирської ОВА з посиланням на МОЗ.

Малинська міська лікарня, згідно з оприлюдненою інфографікою, буде загальною. Натомість кластерною буде вважатися лікарня у Коростені. Надкластерні функціонуватимуть у лише у Житомирі.

Інфографіка МОЗ

«Спроможна мережа будуватиметься за принципом госпітальних округів. Кожна область стане окремим госпітальним округом, який свою чергу поділятиметься на кластери. В рамках одного госпітального округу лікарні будуть розділені на надкластерні, кластерні та загальні», – пояснюють у МОЗ.

Загалом, реформа передбачає, що найпростіші захворювання лікуватимуться якомога ближче до пацієнта, в загальних лікарнях.

У разі складніших проблем зі здоровʼям — пацієнт потраплятиме у кластерні та надкластерні лікарні, які надаватимуть високоспеціалізовані послуги.

«Так, наприклад, вже з початку 2023 року, пацієнти з інсультами та інфарктами зможуть отримати лікування виключно у кластерних та надкластерних медичних закладах, в яких розташовуватимуться сучасні кардіоцентри. Адже наразі в Україні щороку лише від інсультів помирає 30 000 пацієнтів, саме через несвоєчасну та неякісно надану медичну допомогу», – зазначають у міністерстві.

Після формування госпітальних округів пацієнт потраплятиме саме до тієї лікарні, яка відповідає його стану та матиме все необхідне обладнання для діагностики та лікування.

Як наголошують у МОЗ, створення спроможної мережі лікарень дозволить забезпечити українців якісними медичними послугами, які відповідають міжнародним стандартам та практикам.

Читайте також – «Оперувати не припиняю»: інтерв’ю з новим директором Малинської лікарні

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини