Низька явка та «аномальні» голосування: про сесію Малинської міськради

Рада не прийняла два рішення, що виглядає ледь не аномально

Вкінці минулого тижня депутати Малинської міськради зібралися на чергову сесію. У порядку денному анонсували близько 40 питань, але при цьому явка була доволі низькою: всього 24 депутати, 11 — не прийшли.

Втім, кворум таки зібрали, тому сесія відбулася. Хоча не всі депутати досиділи до кінця і деякі важливі питання голосували вже з іншим кворумом — 18 депутатів. 

Про це дізнаємося з викладеного на сайті мерії протоколу голосування, який зазвичай дуже передбачуваний. Як відомо, депутати цієї каденції голосують вкрай консолідовано. Але ось — у переліку винесених на голосування питань — помічаємо два «не прийнято». 

Мова про питання: «Про надання згоди на здійснення невід’ємних поліпшень частини нежитлового приміщення по вулиці Героїв України, 5/2» та питання «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки та розробку детального плану території, розташованої у м. Малині». 

Розберемо окремо кожне з них. 

НЕ ДАЛИ ЗГОДИ НА РЕМОНТ КОМУНАЛЬНОГО ПРИМІЩЕННЯ

Перше не підтримане питання стосується надання дозволу на ремонт орендованого приміщення комунальної власності.

«Надати дозвіл ФОП Бенчук Яні Ярославівні на здійснення невід’ємних поліпшень нежитлового приміщення, розташованого за адресою: вул. Героїв України, 5/2 (раніше вулиця Тараскіна, – ред.) в м. Малин, згідно з договором оренди №72 від 01.05.2023 р. на загальну суму 107 477 грн»,  — йдеться дослівно у проєкті рішення. 

Що ж таке ці «невід’ємні поліпшення»? У відкритих джерелах знаходимо, що орендар може вдосконалювати орендоване майно (робити перепланування, капітальний ремонт, реставрацію тощо), але з дозволу орендодавця — у нашому випадку це міська рада.

Отримати дозвіл на такі роботи можна, подавши заявку до профільного управління за визначеною процедурою.  У випадку позитивного висновку, роботи реалізують, а по завершенню — звітують орендодавцю документами, які підтверджують ці поліпшення. Також знаходимо інформацію, що орендар надалі має право на приватизацію об’єкта шляхом викупу, з урахуванням витрат на ремонтні роботи. 

Щодо приміщення на вул. Героїв України: з 24 присутніх у залі депутатів 15 проголосували «за», 8 — «утрималися», 1 – Бенчук Андрій Леонідович — «не голосував» (ймовірно, через конфлікт інтересів). 

Серед тих, хто утримався, всі — з «Нашого краю»: Галина Гончаренко, Антон Гончарук, Тетяна Дорошук, Валерій Євдокименко, Лариса Костюченко, Надія Ліпей, Сергій Сафранчук та Сергій Чушенко. 

Нижче публікуємо скриншот з поіменного голосування. 

Щоб дізнатися позицію тих, хто не підтримав питання,  ми спочатку зателефонували до голови профільної комісії з питань комунальної власності, депутата Малинської міської ради — Валерія Євдокименка.

Однак пан Валерій відмовився надавати будь-які коментарі, переконливо наголосивши, що «це тільки його власна справа і він не зобов’язаний нічого пояснювати». І після цих слів завершив дзвінок… 

Тоді ми зв’язалися з його колегами по профільній комісії, які також не підтримали цей проєкт рішення.  Депутатка Тетяна Дорошук у коментарі MALYN.MEDIA так озвучила свою позицію:

«Під час засідання депутати вирішили, що треба це рішення ще допрацювати. Бо, наскільки я зрозуміла, у кошторисі немає переліку, які саме покращення планують реалізувати. Потрібно, щоб кошторисна документація була належно складена. Якщо допрацюють ці моменти, то, думаю, питання вирішиться позитивно і рада проголосує». 

Валерій Євдокименко і Тетяна Дорошук (фото: мерія)

Співрозмовниця також коротко пояснила, як працює механізм отримання дозволу на здійснення невід’ємних поліпшень у Малині: 

«Поясню той механізм, який мені відомий. Спочатку складається кошторисна документація, тоді з цими висновками орендар звертається в Управління ЖКГ. Там створюють комісію, яка вирішує чи потрібне те покращення, чи ні». 

На запитання, чому цей проєкт не «завернули» ще на етапі розгляду комісією, Дорошук відповіла: «Ми винесли це питання на сесію, щоб вже сесія приймала рішення. Комісія складається всього з семи депутатів, а на сесії все-таки більше депутатів. Вважаю, що такі моменти не мають прийматися меншістю».

Таку ж позицію озвучила нам у коментарі й інша депутатка Малинської міської ради, членкиня тієї ж комісії з питань комунальної власності — Надія Ліпей

СУПЕРЕЧКИ НАВКОЛО НОВИХ ОЧИСНИХ

Інше не підтримане питання стосується будівництва нових очисних споруд у Малині. Депутатам пропонували до розгляду питання про виділення ділянки під очисні, які б обслуговували Малинську громаду. Зокрема, просили дозволу на розробку проекту землеустрою, відведення землі земельної ділянки та розробку детального плану. 

Йдеться про землю, площею 14 гектарів, на вулиці Чорновола у Малині для розміщення інфраструктури під виробництво та розподілення газу, постачання пари та гарячої води, збирання, очищення та розподілення води. 

«За» це питання проголосували всього 10 депутатів, 12 — “утрималися”, 13 — були відсутні. В результаті — не прийняли. 

Думку щодо цієї теми ми запиталися у депутатки Малинської міської ради Наталії Парфіненко. Вона не була присутньою у залі під час голосування, але сказала, що на даному етапі не готова підтримати цей проєкт рішення. 

«Директор КП “Енергія” та мій колега у раді, депутат Сергій Карпенко, який знає деталі, зараз на лікарняному. Але пригадуємо, що приблизно пів року тому нам пояснювали, що у випадку прийняття діючих очисних споруд на баланс міста, вже не Банкнотка надаватиме нам послугу, а ми Банкнотці, Папір Малу та Вайдману.

Відтак, це дозволить залучати до бюджету міста суттєві суми. Якщо не помиляюся, йдеться приблизно про 2 млн грн на місяць. Але згодом у місті створити комісію з вивчення цього питання, і з’ясували, що це ніби не вигідно нам. Деталей не готова сказати. 

Галина Гончаренко і Наталія Парфіненко

Зараз на голосування виносять зовсім протилежне рішення — про будівництво нових очисних. Як нам повідомили, є якась можливість збудувати цю інфраструктуру за державною програмою. Але на момент голосування ніхто не надав депутатам підтверджувальні документи, що це взагалі можливо і що це буде фінансуватися з держбюджету. Саме тому, думаю, багато депутатів і не були голосувати “за”», — зазначила Наталя Парфіненко. 

Вона також додала, що питання будівництва нових очисних ще потребує вивчення, адже, як наголосила Парфіненко, — це вкрай доленосне для громади рішення: «Треба все добре зважити, аби випадково не кинути громаду у прірву. Тому маємо проаналізувати розрахунки й лише тоді приймати рішення. Звісно, будемо враховувати думку тих колег-депутатів, хто в темі і має достатньо знать для аналізу. Позиція міського голови була такою, що місту треба нові очисні споруди, а не приймати на баланс вже існуючі»

Як писало MALYN.MEDIA торік  у жовтні цього року Кабмін передав у власність Малинської МТГ очисні споруди Фабрики банкнотного паперу. Згодом на сесії міськради готувалися винести на розгляд депутатів звернення, що громада поки фінансово не спроможна утримувати «очисні» на балансі й просити відтермінувати цей крок до кінця війни. Проте з невідомих причин передумали й цей проєкт рішення зняли з голосування.

Взагалі напружена ситуація з очисними тягнулася роками.  На початку 2024 року При Малинській міськраді створили комісію з передачі «очисних» у комунальну власність. 

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини