«Непрозора» земля: мер ветував рішення Малинської міської ради

Явище для Малина ледь не революційне

Міський голова видав розпорядження, яким призупиняє дію рішення міської ради. Таке право надає йому ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

«Рішення міської ради у п’ятиденний строк з моменту його прийняття може бути зупинено міським головою і внесено на повторний розгляд відповідної ради із обґрунтуванням зауважень. Рада зобов’язана у двотижневий строк повторно розглянути рішення. Якщо рада відхилила зауваження міського голови й підтвердила попереднє рішення двома третинами депутатів від загального складу ради, воно набирає чинності».

Тож з чим не погодився міський голова? У розпорядженні зазначено таке:

«Зупинити дію рішення Малинської міської ради від 30 січня 2024 року № 1147 «Про припинення договорів оренди на невитребувані земельні частки (паї) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Малинської міської територіальної громади», прийняття якого призведе до зменшення доходів бюджету Малинської міської територіальної громади та створить економічну та соціальну напругу серед діючих землекористувачів».

Далі у розпорядженні є припис винести «на повторний розгляд пленарного засідання сесії Малинської міської ради в установлений законом термін».

Третій і четвертий пункт розпорядження виглядають суперечливими, або, то великі тонкості філології.

У третьому пункті розпорядження міський голова приписує: «Відповідальність за виконанням цього розпорядження покласти на секретаря міської ради Василя Майстренка»

У четвертому зазначено: «Відповідальність за виконанням даного розпорядження залишаю за собою».

Як відрізнити «це» розпорядження від «даного» не пояснюють.

Тепер повернемося до суті.

Що зробив міський голова? Зупинив рішення сесії, бо це призведе до втрат бюджету та створить «напругу серед діючих землекористувачів». Сумнівно, що депутати прийняли рішення, яке веде до збитків, але ось про «напругу» — може бути. Земля стала товаром і збирають її сьогодні дуже гучно, бо повсякчас чуємо новини про непрозорий розподіл. А коли ще мова про “невитребуване” — то й поготів.

Але може депутати хочуть передати землю в інші руки й тому, хто більше заплатить? А може користувач порушував умови користування? І таких «а може» може бути багато.

Їх би могло й не бути, якби дії міського голови були відкритими. Якщо він діє в інтересах громади, то чому не зробити процес прозорим?

Але ж ні, «заборонене» рішення Малинської міської ради № 1147 не оприлюднене серед інших рішень сесій. Наче й правильно: рішення призупинене, то чого показувати?

Тож рішення нам не показали, обґрунтування розпорядження міського голови таке собі, щось на кшталт «щоб не було погано, а було добре».

Далі квест, який може бути помилковим, через недбалість міської ради, або й свідомі дії.

Шукаємо голосування за лише за назвою зупиненого рішення. В одному з протоколів є збіг назви з призупиненим рішення:

Одностайність дивує. Навіть сам міський голова голосував за «зменшення бюджетних надходжень та соціальну напругу». Утрималися лише представники фракції «Перемога Пальчевського»: Людмила Лазарчук, Дмитрій Кисельчук, Наталія Парфіненко.

Шукаємо далі в проєктах рішень за назвою й знаходимо такий. Оприлюднено 16 січня 2024 року.

І тут питання: а що трапилося? Проєкт рішення два тижні в публічному доступі, депутати вивчили й погодили на комісії, сам міський голова підтримав таке рішення… Й тут же зупинив!

Варто зауважити, що на тій же сесії депутати не підтримали декілька інших «земельних» рішень й голосували в розріз з міським головою.

ЗА ТЕМОЮ ТОВ «Агрофірма Малинівська» отримає в оренду невитребувані паї

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини