Остаточне місце і вигляд: у Малині обговорили деталі облаштування Алеї пам’яті

Відбулася друга зустріч робочої групи, яка займається цим питанням

На засідання зібралися 14 членів із 18-ти — цього було достатньо, щоб приймати рішення. Нагадаємо, що у робочу групу ввійшли рідні загиблих, депутати, працівники виконавчого комітету, представники громади.

У мерії виклали протокол засідання.

Зі слів голови робочої групи та заступника міського голови Павла Іваненка, за період громадського обговорення до мерії надійшло лише одне звернення від матері загиблого на війні Дмитра Кропти — Людмили Кропти. Жінка запропонувала розмістити Алею саме на місці зруйнованого військкомату.

Водночас мати загиблого Андрія Кварчиї Ірина Романович зазначила, що місце для такого меморіалу може бути тільки одне — центр Малина, навпроти адмінбудинку. Цю локацію обрали пі час зустрічі з мером 1 грудня. Тоді вирішили, що Алея буде з обох боків від центральних клумб у напрямку до адмінбудинку. Тому присутні погодилися з тим, що місце вже обране більшістю і до цього питання не варто повертатися.

Таким колажем мерія ілюструвала ідею після зустрічі 1 грудня

Оксана Коваленко, керівниця місцевого осередку ГО «Об’єднання дружин і матерів Захисників України», мати загиблого Артура Голуба зауважила, що зараз навпроти мерії вже встановлений проєкт Наталії Рибаченко «Дошка пам’яті». Тому запропонувала, щоб мерія погодила з авторкою можливість передачі цієї інсталяції на баланс мерії – щоб оновленням і благоустроєм займалася саме міська рада.

Вона також просила записати до протоколу її позицію про те, що вона категорично проти облаштування Алеї у вигляді банерів. І якщо раптом більшість зупиниться на такому варіанті, то вона забороняє використовувати її сина Артура Голуба.

Що стосується деталей облаштування Алеї, Оксана Коваленко висловилася, що усі фото на Алеї повинні мати один вигляд та концепцію. І варто розмістити стенди у хронологічному порядку, враховуючи дату смерті.

Також треба обов’язково передбачити місце для лампадок і квітів, щоб вони не стояли на землі. Вона попросила, щоб у мерії закріпили відповідальних осіб, які наглядатимуть за Алеєю та при потребі – оновлюватимуть фото.

Під час зустрічі

Леся Марченка, дружина Олександра Марченка запропонувала передбачити біля стендів місце, де б в теплу пору могли рости квіти. Взимку там можна розміщувати композиції із хвої.

Володимир Канюка, голова місцевого осередку ГО «Просвіта», сказав, що було б символічно розмістити між стендами маленькі дзвоники, які б від вітру дзвеніли нагадували мешканцям про тих, хто віддав своє життя за наші мирні дні.

У підсумку — вирішили зробити візуальний ескіз майбутнього проєкту та обговорити його на наступній зустрічі.

Нижче — детальний протокол по цій зустрічі.

По темі: У Малині створять Алею Героїв на новому міському кладовищі: затвердили ескіз пам’ятників

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини