Куди підуть 400 мільйонів: підсумки бюджетної сесії Малинської міськради

З ключового – бюджет зменшили на 100 млн грн

Вкінці минулого тижня за пів години до закінчення робочого дня у мерії відбулося пленарне засідання останньої сесії року, на яке прибули 24 із 34 обраних депутатів Малинської МТГ. Головував – Олександр Ситайло.

Депутати розглянули найважливіше питання – бюджет громади на наступний, 2022 рік. Головний фінансовий документ підтримали  усі присутні у залі 25 голосами.  Щоправда, голосували пакетом, захопивши в когорту ще два десятки інших питань з порядку денного.

Депутати полюбляють голосувати “пакетом”

ЗАТЯГУЄМО ПОЯСИ І УТИСКАЄМОСЯ НА 100 МІЛЬЙОНІВ

Загалом бюджет громади становитиме 398 221 039 гривень, з яких власних доходів (без врахування міжбюджетних трансфертів) 278 915 273 гривні, з них 178 мільйонів — ПДФО (податок з доходів фізичних осіб). Зазначимо, що ПДФО — це основне джерело наповнення міської казни.

Перед сесією тривало обговорення проєкту бюджету. Тоді чиновники «урізали» видаткову частину кошторису-2022 на 100 (!) мільйонів гривень. Якщо точніше — на 60 мільйонів громада йшла в мінус, і на 40 мільйонів стиснули те, що могли виділити структурним підрозділам на поточні потреби. Про це мимохіть зауважив мер Олександр Ситайло.

Олександр Ситайло та Василь Майстренко

Відтак наступного року нам доведеться відчути наслідки цього втискання –  оптимізацію, скорочення штату, переведення установ з одних приміщень в інші тощо. Всі керівники управлінь та відділів отримали відповідні «цеу» з цього приводу…

Водночас зекономлені 40 млн грн перекинули із доходів загального фонду до спеціального фонду громади, зокрема — у бюджет розвитку. Відтак, наступного року планується перехід на автономне опалення закладів освіти — на суму 6 769 430 гривень передбачена закупівля котлів.

А також капремонт із заміною покрівлі у Гранітнянському садочку — попередня вартість кошторису 1 760 460 гривень.

У Центрі культури і дозвілля хочуть облаштувати кінозал — на придбання проєктора та екрана спрямують 450 тисяч гривень, а на встановлення зовнішнього ЛЕД-екрана — 150 тисяч. На реконструкцію вуличного освітлення по вулиці Г. Бондарик виділили пів мільйона, будівництво тенісного корту у фабричному парку та благоустрій прилеглої вулиці Неманихіна обійдеться в мільйон.  У стільки ж — скейтодром у центральному парку ім. Миклухи-Маклая.

При тотальному “ЗА” рахувати голоси не важко

СМІТТЄВОЗ ЗА ТРИ МІЛЬЙОНИ  І РЕМОНТ ВУЛИЦЬ

На закупівлю ще одного (третього) сміттєвоза хочуть спрямувати 2,7 мільйона. А на капремонт вулиць Кримського, Толстого, Чехова, Петровського — понад 21 мільйон гривень.

Також не залишили без уваги наймолодших жителів громади: на встановлення дитячих (спортивних) майданчиків передбачені 400 тисяч, при чому половина від цієї суми піде на Щербатівку. Напевне, як «компенсація» розлюченим після закриття місцевої школи батькам. Решта — на три міських куточки дозвілля для малюків.

Декілька сотень тисяч спрямували також на інклюзивні групи і класи, де навчаються діти з особливими освітніми потребами, і підготовку документації для продажу окремих земельних ділянок з аукціону тощо.

На благоустрій населених пунктів спрямують 15 мільйонів гривень, водопровідно-каналізаційне господарство — 719 тисяч, відшкодування різниці в тарифах — 2 мільйони, компенсацію перевізникам за надання послуг пільговикам — 1,8 мільйона, оздоровлення та відпочинок дітей — 1,5 мільйона гривень, ін.

Вже традиційно другий рік поспіль кожен з депутатів отримає бюджетні кошти на виконання своїх депутатських повноважень. Наприклад, цього року «роздали» по 50 тисяч, які кожен з обранців на власний розсуд витратив на потреби виборців.

Підтримали депутати і проєкт рішення про заходи стимулювання міського голови, його замів, секретаря ради та керуючої справами виконкому.

Заступники міського голови та керуюча справами — “кити” для міського голови

Виходячи із ухваленого рішення, у 2022-ому, попри мегаекономію і зняття премій та матеріальної допомоги на оздоровлення простим службовцям мерії, його керуючий склад не нарікатиме на безгрошів’я.

Зокрема, міському голові передбачена 100-відсоткова щомісячна премія та надбавка у такому ж розмірі за виконання особливо важливої роботи, з урахуванням рангу. Дещо менші доплати будуть у його найближчих підлеглих. Не обмежили депутати керманичів і матеріалкою на оздоровлення, яка надається при оформленні відпусток.

ЗАЛІЗЛИ В КИШЕНЮ МЕДИКАМ

Читачам цікаво буде дізнатися, що при затвердженні фінансового плану «Малинської міської лікарні» на 2022 рік, керманичі і депутати цьогоріч влізли в кишені медиків. Як?  Примушуючи їх відкоригувати їхній фінансовий документ так,  щоб викроїти 7,5 мільйонів гривень на викуп у сьогоднішнього надавача послуг з теплопостачання котли або встановити нові.

І таким чином зекономити кошти, які мерія спрямовує «вторинці» на енергоносії – адже КП «Добробут» постачатиме для потреб закладу дрова безплатно.

Все б то нічого, але ті кошти (7,5 мільйонів грн) медикам надходять з НСЗУ за фактично надані ними послуги та мають спрямовуватися у тому числі на медикаменти для пацієнтів та заробітні плати персоналу. Отож, що тепер очікувати, якщо в малинській лікарні й до цього не балували хворих безкоштовними лікарськими засобами?..

Щоправда, влада «потурбувалася» про закупівлю нового рентгенапарату, на що з коштів НСЗУ заплановано зекономити і переспрямувати 3,6 мільйона гривень (при потребі близько 10 млн грн — саме стільки приблизно коштує сучасний ефективний прилад з цифровими знімками).

МАЙБУТНЄ «МАЛИН ЕНЕРГОІНВЕСТУ» І ПРЕТЕНДЕНТИ НА КРІСЛО ПЕРШОГО ЗАСТУПНИКА МЕРА

Також серед переліку «пакетних» питань утворили ревізійну комісію, яка має перевірити фінансово-господарську діяльність ТОВ «Малин Енергоінвест», і затвердили відповідне Положення. Очолив комісію Віктор Гвоздецький, а до складу увійшли секретар ради Василь Майстренко, радник мера Ігор Малегус, депутати (за згодою) В’ячеслав Грищенко, Олеся Рудицька, Сергій Карпенко, Сергій Сафранчук, Дмитрій Кисельчук, Валентин Сербін, Дмитро Дмитренко.

Відтак результати аудиту можуть вплинути не лише на долю «Малин Енергоінвесту», а й спровокувати заміну керманича.

Всупереч регламенту в депутатській ложі прижився Віталій Семенюк

Як подейкують в кулуарах мерії, одним із очевидних претендентів на посаду є новий зам Корнійчука — помічник нардепки від «Слуг народу» Петро Дожук.

А от першого зама міського голови на цій сесій так і не призначили. Отож в новий рік керівництво Малинської МТГ вступить не у повному складі.

Тихцем в мерії називають двох потенційних претендентів на цю відповідальну посаду — радника міського голови Ігоря Малегуса і ексрадника Дмитрія Кисельчука. Вочевидь, і перший, і другий наразі не влаштовують у повній мірі тих, хто обирає.

Малегус та Кисельчук в очікуванні. Чи буде третій персонаж?

Як відомо, колишній перший заступник міського голови Леонід Мартиненко фактично керував містом.  Тимчасово перекласти обов’язки, схоже, ні на кого: Віктор Гвоздецький (на якого напівофіційно покладають ці повноваження) — хороший фахівець у ветмедицині, а не в комунальному господарстві.

Очільник управління ЖКГ Василь Приходько — лісівник, а тому теж, схоже, не вельми впливає на життя комунальної галузі. За винятком хіба що нововведеного напрямку роботи житлово-комунального господарства — заготівлі лісу і дров…

Отож, така некомпетентність у вищих ешелонах малинської влади та відсутність координації дій у комунальній сфері за лічені дні призвела до певних наслідків — якщо газову кризу якось пережили (громада днями отримала з держбюджету 40 мільйонів різниці в тарифах на покриття перш за все газових боргів минулих років), то з ожеледицею явно не справилися.

Микола Поліновський доповідає

До речі, на сесії заслухали звіт керівника КП «Малин» Миколи Поліновського про стан доріг. У своєму виступі він згадав про те, що КП тепер обслуговує не лише міські дороги, а й автошляхи сіл громади – і це треба враховувати.

У «Різному» також заслухали звернення голови фракції «Європейської солідарності» Марії Насіканової до президента, ВРУ, генпрокурора, у якому засуджувалися ганебні дії нинішніх можновладців щодо переслідування опозиції, зокрема, лідера партії, п’ятого президента країни Петра Порошенка державними органами за замовленнями Банкової. Звернення не набрало потрібної кількості голосів, хоч міські депутати і двічі переголосували…

Марія Насіканова звертається до колег. Колеги не прислухалися

Наприкінці сесії міський голова Олександр Ситайло привітав всіх з новорічними святами і побажав миру та злагоди.

Сподіваймося, що все погане залишиться у цьому році, а в місті й МТГ в цілому нарешті настане порядок, бо жителі громади, які сплачують податки, у тому числі на утримання апарату міськради, стовідсотково хотіли б бачити позитивні результати від діяльності посадовців…

Марина Кириченко
Марина Кириченкоhttp://malyn.media
Журналістка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини