Чи врятує краса Малин: дорожня розмітка у місті обійшлася у 450 тис. грн

Тендери проводили у декілька «підходів» і купували з різних рук

На сайті публічних закупівель Prozorro оприлюднені тендери щодо нанесення дорожньої розмітки по Малину. Закупівлі проводили «у роздріб»: від липня по листопад назбиралося п’ять тендерів на цю послугу – замість одного загального, наприклад.  

Проте, впадає в око не лише кількість тендерів, а й кількість сторін. Так, роль замовників у цих закупівлях розділили між собою КП «Малин» та Управління ЖКГ Малинської міськради. Три провело комунальне підприємство: у липні (на 99 700 грн), у жовтні (на 99 950 грн) та на початку листопада (на 44 160 грн). 

Водночас Управління ЖКГ виступало замовником робіт в інших двох закупівлях: у липні — на 99 500 грн, та ще один (на аналогічну суму) у жовтні. Звертаємо увагу, що липневі й жовтневі тендери обох замовників збігаються у датах і проводилися фактично паралельно. 

Якщо підсумувати, то сумарно «розмальовані» дороги коштуватимуть громаді міста близько 450 тисяч гривень. 

Вочевидь, такий розподіл тендерів на кілька дрібних потрібен організаторам, щоб провести торги без використання електронної системи закупівлі. Цей спосіб дозволяє укладати прямі договори з виконавцем чи обрати підрядника через спеціальний каталог. Але за умови, що сума тендеру не перевищує 100 тис. грн – як у нашому випадку. Із закупівлями, дешевшими ніж 50 тис. грн, ще простіше: за них не потрібно звітувати. «Малі» суми також дозволяють законно не оприлюднювати усі документи. Наприклад, ми не можемо побачити, де саме планувалося нанесення розмітки у Малині. Відповідно, не можемо перевірити, як виконали ці роботи, і чи в принципі виконали… 

До речі, переможцем усіх п’ятьох тендерів по дорожній розмітці у нашому місті стало одне ТОВ «Київбудлогістика», зареєстроване у Києві. 

Можливо, і є якась різниця між розміткою комунального підприємства і розміткою Управління ЖКГ, але такі тонкощі нам не осягнути. Хіба що мерія зможе пояснити ці нюанси…

Загалом цьогоріч у Малині, як ніколи раніше, пожвавилися із нанесенням дорожньої розмітки: жовто-білі бордюри у центрі, дивний круговий рух біля «Прожектора»… І поряд з цим – зарплатна криза у лікарні, коли медики отримують по 4000 грн через брак фінансування. То що це: добробут чи дерибан? 

Не маємо нічого проти дорожньої розмітки, але якщо її не було ані в мирному 2020-ому, ані у 2021-ому, то чи справді вона така необхідна на другий рік великої війни?…


До слова, у вересні Уряд змінив правила проведення закупівель на суму від 50 тис. грн. Замовників зобов’язали обґрунтовувати потребу проведення тендерів. Це сталося після того, як в Україні розгорілося одразу кілька скандалів навколо закупівлі сумнівних товарів чи послуг – як от придбання барабанів в укриття чи овочерізок для київських шкіл. 

Читайте також — Битва за контракт або чим Малинська міськрада здивувала антикорупційних експертів 

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини