Рівно рік тому трагічні фото з центру Малина потрапили у новинні стрічці майже всіх медіа країни
Воєнна сторінка Малина для місцевих взяла початок на 11 день війни – 6 березня, коли у центр мирного міста влучила 500-кілограмова бомба.
Пригадуємо деталі того вечора.
Це була неділя. На годиннику — близько 21:00. У місті прогримів сильний вибух. З центру Малина доносилися язики полум’я.
Вже за годину радник міністра МВС Антон Геращенко опублікував, що ворог завдав удару по Овручу, Коростеню та, власне, Малину. Від удару у нашому місті повністю зруйнована будівля військкомату, пошкоджені прилеглі будинки. Уламки розлетілися околицями.
«Знищено три автомобілі, попередньо загинула одна людина та постраждало ще троє», — йшлося у повідомленні.
Вже вранці стало відомо, що ворог повністю знищив не лише військкомат та припарковані авто, а й пошкодив церкву та перетворив Соборну площу на суцільні катакомби. Постраждав також міст через Іршу.
За майже два місяці військком Олександр Сердюк згадуватиме деталі того вечора: «Зазвучала сирена і буквально за 20-30 секунд впала бомба. Частина людей була у приміщенні військкомату, зокрема, і я. Дуже важко це згадувати. Тоді загинув наш військовослужбовець, який стояв на посту перед військкоматом. Ще кілька – отримали поранення, не встигли сховатися».
Як розповідав Сердюк, важливу документацію вдалося вивезти перед ударом та зберегти.
Проте, як запевняють військові, навіть такий розвиток подій – не найгірший. Ворог планував взагалі зайти у місто та окупувати його. І лише завдяки оперативній реакції військових, плани рф – вдалося зруйнувати.
До речі, завідувачка акушерсько-гінекологічного відділення Малинської лікарні Наталя Полянська розповідала, що того вечора медики також були в операційній і робили важливу операцію.
«У вечір, коли обстрілювали центр Малина, ми працювали в операційній. Разом з колегами прийняли рішення, що випадок надто складний і нам треба терміново оперувати. Потім в нас ще була жінка із сильною кровотечою – і також у цей час була сирена і сильні вибухи неподалік. Два найважчих випадки чомусь збіглися саме з найбільшими обстрілами Малина та околиць», — пригадувала Полянська.
6 березня Малин прийняв перший великий удар. Тоді ми не знали, що може бути ще гірше…