За проїзд в міжобласних автобусах без COVID-документів штрафи сплачуватимуть пасажири, а не перевізник, – МОЗ

Сума штрафів – від 17 000 до 34 000 гривень

З 21 жовтня водії, які курсують на маршруті Малин-Київ, почали вимагати ковід-сертифікат чи тест. Наявність потрібних документів перевіряє безпосередньо водій перед посадкою.

Відповідальність за наявність документу про щеплення або негативного тесту на COVID-19 під час поїздок автомобільним транспортом між регіонами, за виключенням легкових автівок, покладається на пасажирів.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

«Відсутність документу про щеплення або негативного тесту у пасажира тягне за собою відповідальність відповідно до статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Йдеться про штраф від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 17 000 до 34 000 гривень», – йдеться у повідомленні.

Зазначимо, що це не стосується дітей.

Для проїзду між «жовтими» й «червоними» регіонами підійдуть і «жовтий», і «зелений» сертифікати про вакцинацію. Також це може бути документ про отримання однієї дози вакцини за формою 063-О, міжнародне  свідоцтво про вакцинацію  або негативний тест, який діє 72 години.

Дітям до 18 років не потрібно мати документи про вакцинацію, або тестування. 

Ті, хто має протипоказання до щеплення, можуть зробити тест на коронавірус. У МОЗі кажуть, що таких в Україні менше ніж 1%.

Правила поширюються на міжобласні перевезення автобусом, залізницею або літаком.

Водночас пункти експрес-тестування уже працюють на 10 залізничних вокзалах, зокрема, у Києві. Пасажири з квитком на поїзд можуть зробити Covid-тест за 350 гривень − таку послугу надає «Медична лабораторія CSD». Також на залізничному вокзалі у столиці працює безплатний пункт вакцинації.

Зазначимо, що обмеження не стосується поїздок з Малина до Житомира, оскільки це одна область. 

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини