Нові правила перевезень: що потрібно для поїздок з Малина до Києва

Водії, які курсують на маршруті Малин-Київ, почали вимагати ковід-сертифікат чи тест

Від сьогодні, 21 жовтня, змінилися правила поїздок між областями. Так, для проїзду у транспорті міжобласного сполучення потрібно мати сертифікат про вакцинацію проти коронавірусу або «свіжий» тест на Covid-19. Такі документи від сьогодні вимагає і перевізник Zubustik, який возить малинців до Києва.

«Наявність потрібних документів перевіряє безпосередньо водій. Якщо у вас немає підтверджень, то вас не впустять у салон автобуса. Це постанова Кабміну, яку мусимо дотримуватись», − зазначив у коментарі MALYN.MEDIA представник Zubustik.

Для проїзду між «жовтими» й «червоними» регіонами підійдуть і «жовтий», і «зелений» сертифікати про вакцинацію. Також це може бути документ про отримання однієї дози вакцини за формою 063-О, міжнародне  свідоцтво про вакцинацію  або негативний тест, який діє 72 години.

Дітям до 18 років не потрібно мати документи про вакцинацію, або тестування. 

Ті, хто має протипоказання до щеплення, можуть зробити тест на коронавірус. У МОЗі кажуть, що таких в Україні менше 1%.

Правила поширюються на міжобласні перевезення автобусом, залізницею або літаком.

Водночас пункти експрес-тестування уже працюють на 10 залізничних вокзалах, зокрема, у Києві. Пасажири з квитком на поїзд можуть зробити Covid-тест за 350 гривень − таку послугу надає «Медична лабораторія CSD». Також на залізничному вокзалі у столиці працює безкоштовний пункт вакцинації.

Зазначимо, що обмеження не стосується поїздок з Малина до Житомира, оскільки це одна область. Місцевий перевізник Олександр Столяр зазначив, цими маршрутами мешканці Малина та краю можуть користуватись у звичному режимі.

Читайте також − Все, що треба знати про вакцинацію у Малині.

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини