Обережно, п’яні за кермом: на Малинщині масово зупиняють нетверезих водіїв

Не лякають горе-кермувальників навіть «драконівські» штрафи

На території Малинської громади все частіше фіксують випадки, коли водії сідають за кермо напідпитку. При чому, «під мухою» водять не лише авто, а й «залізних коней» – мопеди, мотоцикли. Наприклад, за останні тижні Малинський суд виніс кілька вироків, які стосувалися власне таких «відповідальних» кермувальників.

Один з таких інцидентів трапився 22 вересня. Водія «жигулів» зупинили у Слобідці. На місці його одразу перевірили на драгері і прилад показав, що рівень алкоголю у крові чоловіка перевищує норму у 10 разів — 2,07 при нормі 0,2. Чоловік свою вину визнав. Йому присудили штраф у 17 тис. грн, а також позбавили права на водіння на рік.

Ще один «підкорювач» доріг за останні місяці проштрафився вже вдруге. Вперше його зупинили напідпитку у травні цього року, а 23 вересня ще раз — їхав по вул. Суворова у Малині. Тест на драгері показав, що рівень алкоголю у крові чоловіка складає 1,34 проміле.

До суду чоловік не з’явився, але це не звільняє його від відповідальності. Суд зобов’язав його сплатити 34 тис. грн штрафу (оскільки це вже вдруге за рік) і заборонив водити авто впродовж трьох років.

Або ось ще одна ситуація за схожим сюжетом. Зафіксували її 22 вересня. Близько 14:00 на вулиці Машинобудівників у  Малині  місцевий мешканець керував мопедом марки «Альфа». І, як і попередні любителі п’яної їзди, був нетверезим. При чому добряче – драгер зупинився на позначці 2,5 проміле.  Він також отримав 17 тис. грн штрафу та не має права сідати за кермо впродовж року.

А 18 вересня в Українці поліція зупинила ще одного мопедиста. І він, як ви вже зрозуміли, також був п’яний — рівень алкоголю перевищував допустимі показники у 5 разів. Таке порушення йому обійшлося у 17 тис. грн і позбавлення права керувати транспортом впродовж року.

На жаль, таких випадків – десятки… Ось нещодавно ми писали, як п’яний фестивалив на «Липках». Норма алкоголю у крові була перевищена у 14 разів. Горе-кермувальника зупинила поліція біля дитячого майданчика…

Або ж, коли у серпні поліція впродовж одного дня зупиняла по кілька п’яних мопедистів.

Загалом, за статистикою по Україні, нетверезе водіння є «рекордсменом» за популярністю серед правопорушень — кожне шосте є саме таким. Ба більше, нетверезі водії чи не найчастіше спричиняють резонансні ДТП. Але, як бачимо, це їх не зупиняє.

Не лякають таких водіїв і відносно немалі штрафи, які діють з березня 2021-го. Сума штрафу зросла із 10 200 грн до 17 000 грн з позбавленням права керування на рік. Якщо водія двічі впіймають нетверезим за кермом, його оштрафують на 34 000 грн. І після цього можуть ще й арештувати на десять діб чи конфіскувати авто.

Важливо, що тепер держава має право продати на аукціоні конфіскований автомобіль і пізніше віддати гроші власнику. Якщо водія впіймають двічі нетверезим за кермом впродовж одного року, то сума штрафу становитиме вже 51 000 грн, а за ґратами він проведе до 15 діб. Можуть також конфіскувати автівку.

Катерина Гончаренко
Катерина Гончаренко
Журналістка, оглядачка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини