Шкільний квест: як справляються освітяни Малинщини без підручників для 5 класу

На рівні держави немає коштів, щоб надрукувати потрібну кількість посібників

Спочатку коронавірус, потім війна, а зараз — тотальний брак підручників, зокрема для п’ятикласників. З такими викликами зіштовхнулися освітяни по всій Україні. Реформа Нової української школи розпочалася, але фінансово вона не підкріплена і на рівні держави бракує коштів, щоб надрукувати потрібну кількість навчальних посібників. Для прикладу, 5 клас має наразі математику, природу і більшість — українську мову, але не всі, це залежить від автора.

Не стала винятком і Малинська громада. Батьки школярів 5 класів сьогодні змушені самостійно друкувати сторінки підручників.

«Шановні батьки! Оскільки 5 клас буде навчатися ОЧНО постійно, а підручників ще нема, то прошу вас надрукувати своїй дитині декілька сторінок з електронного варіанту…» — такі повідомлення отримали батьки школярів другого міського ліцею.

Директорка навчального закладу Ольга Фурманська каже, що працювати у такому форматі дуже складно: і батькам, і вчителям.

«Бракує потрібного технічного забезпечення. У дітей ще немає гаджетів, щоб завантажити підручник і працювати на уроках. Вчителі використовують інтерактивні дошки або телевізор. Але діти з останніх парт погано бачать. Тому треба шукати можливості друкувати окремі сторінки. Стараємося різними методами знаходити вихід із ситуації», — пояснює Ольга Фурманська.

Каже, що за її пам’яті, проблема такого масштабу – уперше:

«Щоб не було підручників майже з усіх предметів, і другий рік поспіль, — такого ще не пригадую. Ми мали право обрати авторів підручників. Але тих, що ми обрали, не надрукували. Хоча до друку все було погоджено. Різниця в авторах є причиною того, що одна школа має, наприклад, підручники з української мови, а інша немає. Торік наш ліцей отримав, лише, здається,  кілька екземплярів української літератури для 5 класів».

Директорка Малинського ліцею №1 імені Ніни Сосніної Лариса Никитчук розповідає, що у середині минулого навчального року їхній навчальний заклад забезпечили лише математикою для 5 класу.

«Також отримати підручники для інтегрованого курсу «Пізнаємо природу». Зараз наші вчителі та школярі їх використовують. Що стосується підручників з інших предметів, ситуація складна. Поки що на уроках користуємося електронними книжками. Вчителі складають презентації. Там де потрібно мати перед очима текст, роздруковуємо. Батьками, звичайно, це тяжко, тому що постійно видруковувати матеріали, а це затратно і по часу, і по грошах. Але немає виходу. Надіємося, що так само як вирішили ситуацію з підручниками для 6 класів, аналогічно владнають проблему і 5-го», — зазначила Никитчук.

«Викручуються» із ситуації й у Малинівському ліцеї. Зокрема, експериментують і частково використовують старі підручники.

«А там, де не співпадає програма, колеги працюють з електронними версіями. Практикуємо також видруковувати дещо. Звісно, затратно, але який вихід? Намагаємося через месенджери спілкувати з батьками з цього приводу, пояснювати, ділитися матеріалами. За моєї памяті такого ще не було. Але на мою думку, причина тільки у війні. Якби не велика війна, то всі підручники були б вчасно надруковані. За шостий клас вже більша частина книжок надійшла», — коментує директор Малинівського ліцею, Ігор Марек.

Днями на комітеті Верховної ради з питань освіти, науки розглядали питання про стан забезпечення посібниками. Озвучили, що наразі 6-ий клас повністю отримав друковані підручники (у деяких областях буксує зарубіжна література, але це питання днів). 1-4 клас отримали свої підручники та навчаються за ними. 7 клас мають підручники, окрім класів, які є пілотами НУШ. 8-10 класи поки навчаються за старою програмою, тому підручниками теж забезпечені. Найскладніша ситуація із 5-м класом. Треба близько 553 млн грн, щоб надрукувати всі посібники. Міністерство Освіти звернулося до Мінфіну за цими коштами.

По темі: Як навчатимуться малинські школярі з 1 вересня: коментують директори

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини